Користувачів «Вконтакте» в Україні ставитимуть на облік

Кожен користувач «ВКонтакте» тепер буде перебувати на обліку Ради національної безпеки й оборони України. Акаунти перевірятимуть на предмет поширення російського контенту.

Про це на пресконференції повідомив секретар РНБО Олексій Данілов, пише “Громадське”.

За його словами, тепер кожен користувач російської соціальної мережі має розуміти відповідальність та мету використання сервісу — навіщо і для чого. Якщо користувач поширюватиме російський контент на території України, то він «матиме певний клопіт» з поліцією та силовими структурами.

Данілов знає, що соцмережа зараз змінила проксі-сервер та вільно працює в Україні. Він пообіцяв, що скоро цю проблему вирішать за допомогою міжнародних партнерів.

У «ВКонтакте» повідомили, що вони виступають категорично проти переслідування людей за відвідування ними соціальних мереж, інформаційних ресурсів та поширення особистої думки.

У компанії переконані, що «інтернет не має меж, і ніхто не може одноосібно нав’язувати, які сервіси вітаються, а які — не дуже».

Нагадаємо, 17 травня 2017 року тодішній президент Петро Порошенко підписав указ про нові санкції РНБО, які передбачали блокування російських соцмереж «ВКонтакте» і «Однокласники», а також сервісів «Яндекс» та низки інших ресурсів.

Відтоді цю заборону українська влада постійно продовжує. Після зміни влади заборона залишилась у силі, востаннє її продовжили у травні 2020 року.

Але нещодавно соцмережа змогла обійти блокування у своєму додатку. Зробили це фактично так само, як у Росії блокування обходив месенджер Telegram — через проксі-сервер. Це сервер-посередник, з використанням якого запит йде не напряму, а через інше місце, яке не заблоковане в Україні.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ