Кожна надкластерна та кластерна лікарня Львівщини до кінця року повинна облаштувати реабілітаційні відділення – Собко

Реабілітаційні послуги оплачуються в межах пакетів Національної служби здоров’я України і кожен пацієнт може отримати відповідну стаціонарну послугу від 2 до 8 циклів реабілітації.

Про це повідомили під час брифінгу на тему: «Реформа системи реабілітації та доступні послуги реабілітації на Львівщині», інформує пресслужба Львівської ОВА.

«Ми живемо в час війни та повинні розуміти, що не лише наші військові отримують поранення на полі бою, але й цивільне населення внаслідок ракетних ударів ворога по всій території України. У таких умовах важливим є не лише своєчасне надання медичної допомоги, але й подальша реабілітація. Відтак кожна надкластерна та кластерна медична установа Львівщини до кінця року повинна облаштувати реабілітаційне відділення у кожному з яких будуть створені додаткові два десятки місць для таких пацієнтів. Голови громад розуміють актуальність цього питання та часових рамок в межах яких будуть створені зазначені відділення, де надаватимуть професійні реабілітаційні послуги для усіх, хто постраждав внаслідок російського вторгнення», – зазначив профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Наталія Літвінська поінформувала, що Міністерство охорони здоров’я України поставило за мету створення 5 реабілітаційних центрів національного рівня.

«Також повинні бути створеними реабілітаційні відділення у 228 закладах охорони здоров’я у яких функціонуватимуть понад 7 тисяч ліжок. Пропускна спроможність таких відділень повинна становити 126 тисяч пацієнтів у рік. На території нашої області 13 закладів є законтрактованими на пакет стаціонарної реабілітації, 33 заклади – на пакет амбулаторної реабілітації та 12 закладів, де надаватимуть реабілітаційні послуги дітям віком до 3-ох років», – уточнила Наталія Літвінська.

Вона зазначила, що департамент охорони здоров’я затвердив реабілітаційні маршрути та чітко визначеними є задачі для усіх керівників закладів охорони здоров’я, а відтак якими повинні бути їхні наступні дії.

«Серед 12 закладів спроможної мережі реабілітаційні відділення функціонують у 5 з них. До кінця року ми ставимо перед собою ціль, щоб такі відділення запрацювали у кожній кластерній та надкластерній лікарні. Кожен керівник закладу охорони здоров’я Львівщини розуміє як повинні виглядати реабілітаційні відділення та наскільки воно повинно бути заповненим кваліфікованими кадрами та відповідним матеріально-технічним забезпеченням. У кожному відділенні реабілітації повинен функціонувати кабінет асистивних технологій, а заклади у яких проводять протезування повинні мати передбаченими кабінети для протезистів», – повідомила Наталія Літвінська.

Також вона розповіла яким є сучасне бачення послуг реабілітації для осіб, які цього потребують.

«Ми сьогодні дивимося на таке поняття як реабілітація не лише з точки зору лікування хвороби чи травми, адже це є лише один з аспектів реабілітації. Не менш важливим є подальше повноцінне функціонування особи та її здатність взаємодіяти з навколишнім середовищем. Реабілітація передбачає нелегку щоденну роботу пацієнта та мультидисциплінарної команди з метою подальшого відновлення функцій», – резюмувала Наталія Літвінська.

Вона додала, що реабілітаційні послуги оплачуються в межах пакетів Національної служби здоров’я України і кожен пацієнт може отримати відповідну стаціонарну послугу від 2 до 8 циклів реабілітації.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ