КС визнав конституційним закон про освіту

Мовна стаття закону України “Про освіту” визнана конституційною. Про це повідомила міністр науки і освіти Лілія Гриневич. Про це повідомило видання Еспресо.

“Мовна стаття закону України “Про освіту” визнана конституційної! Надійні джерела, яким можна довіряти”, – написала вона.

25 вересня 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон “Про освіту”, яким в Україні вводиться 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв’язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників нацменшин.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що блокуватиме усі подальші рішення ЄС, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон “Про освіту”. Пізніше голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що новий закон України “Про освіту” істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і що Угорщина хоче перегляду угоди Україна – ЄС.

Раніше 16 липня Конституційний Суд визнав закон “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” таким, що відповідає нормам Конституції.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ