Львівщина відзначає 154-річчя з дня народження Андрея Шептицького

Упродовж 28-29 липня у Львові відбуваєтсья Свято Української Молоді «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер» з нагоди відзначення 154-ї річниці з дня народження Праведного Митрополита.
Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.
Сьогодні, 29 липня, після літургії о 12:15 у Соборі святого Юра відбудеться Фестиваль української пісні «Голос Руси-України». Окрім того, заплановано низку екскурсій та вечірній концерт духовної музики.
Організатором заходу є ГО «Святий Юр» (Калинюк Валерій, 0504305323), Львівська архиєпархії УГКЦ.
Митрополит Андрей Шептицький (29 липня 1865, село Прилбичі — 1 листопада 1944, Львів) — український релігійний діяч, граф. Єпископ Української греко-католицької церкви; від 17 січня 1901 до смерті — Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — предстоятель Української греко-католицької церкви. Належить до знатного галицького роду Шептицьких. Доктор права. За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит.
За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму, які однак не часто відвідував.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...