Медики закликали мешканців Львівщини вакцинуватись від поліомієліту

24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Це інфекційне захворювання, викликане вірусом, що вражає нервову систему.

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОДА.

Як повідомили під час брифінгу, вакцинація – єдиний надійний захист від поліомієліту.

«Вірус розповсюджується надзвичайно легко і у випадку захворювання настає або глибока інвалідизація, або смерть пацієнтів. Надзвичайно важливо, щоб батьки відповідально ставились до проведення вакцинації своїх дітей. На сьогодні область повністю забезпечена вакциною, потрібно лише бажання батьків захистити своїх дітей», – зазначила в.о. начальника відділу материнства та дитинства департаменту охорони здоров’я ЛОДА Любомира Кутневич.

За словами, головного експерта департаменту охорони здоров’я з епідеміології Наталії Тімко, поліовірус поширюється від людини до людини, через заражену їжу, воду, а також повітряно-крапельним шляхом.

«Важливо пам’ятати, що завжди існує нагляд за поліомієлітом. Тобто, якщо у дитини до 14 років або дорослої людини раптово підвищується температура і виникають розлади рухової функції без порушення чутливості, то це є підставою для госпіталізації, визначення діагнозу – гострий млявий параліч і безкоштовно держава обстежує на наявність поліовірусів», – наголосила Наталія Тімко.

Як підкреслила Наталія Тімко, зупинити хворобу можна лише тоді, коли кількість вакцинованих буде не менше 95% населення.

«Від поліомієліту існує дві вакцини, одна з них жива, інша – інактивована. Перше і друге введення здійснюється інактивованою вакциною, а третє і далі – живою. Від живої вакцини ми не можемо відмовитись, тому що, по-перше, лише вона здатна викликати в організмі дитини місцевий імунітет. По-друге , якщо ми вакцинуємо живою вакциною, під час того як людина виділяє вірус відбувається проепідемічування населення і захищаються навіть дехто з оточуючих, хто не був активно провакцинований. Тому вакцинація завжди безпечна і ефективна, а хвороба підступна і набагато простіше здійснити профілактику, аніж лікувати людей», – зазначила Наталія Тімко.

Зазначимо, вакцинація проти поліомієліту проводиться в 2 і 4 місяці інактивованою поліомієлітною вакциною, в 6 і 18 місяців, 6 і 14 років – живою вакциною.

«Закликаємо батьків перевірити картки вакцинації свої дітей, подивитись чи усі дози зроблені згідно з віком і не чекати допоки трапиться спалах або лікар викличе для вакцинації», – наголосила представник ГО «Батьки за вакцинацію» Катерина Попович.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ