Міжнародний день альпінізму

Міжнародний день альпінізму або День альпініста щорічно відзначається 8 серпня. Це свято, яке не має меж, адже він приурочене людям, здатним впокорювати будь-які вершини. На даний момент альпінізм – це не тільки захоплення, або робота. Для кого-то це стиль життя. І саме для таких людей і був створений Міжнародний день альпінізму.

Це свято з’явивилось завдяки двом швейцарцям, які першими зуміли підкорити найвищу точку Альп – гору Монблан. Це були лікар Мішель-Габріель Паккарду і гірський провідник Жак Бальма. Висота цієї гори становила 4810.
Щоб зрозуміти, наскільки це важливе звершення, варто згадати трохи історії. Адже вершина Альп цікавила багатьох людей, які кидаючи все, їхали до гори в надії підкорити її. Так і місцевим жителям це було тільки на руку: зрозумівши, наскільки це цікавить іноземців з грошима, багато перекваліфікувалися з звичайних фермерів в гірських провідників. Спроб підкорити вершину Альп було безліч, і майже всі вони закінчувалися трагічними невдачами. І тільки 8 серпня 1786 року це вдалося зробити двом сміливцям.
І саме з тих пір всі любителі підкорення гір відзначають Міжнародний день альпінізму 8 серпня. До речі, цікаво, що це свято не тільки для тих, хто підкорює гори, але для промислових альпіністів. Адже з кожним роком будівлі стають все вище і вище, і деякі з них вже цілком можна порівняти з горами. Тому відремонтувати кондиціонер, або просто помити вікна не завжди так просто.

Своє свято всі альпіністи світу намагаються використати з розумом. Тому, найчастіше, у гори ніхто не лізе, і змагань не проводять. Зазвичай, в Міжнародний день альпінізму проходить величезна кількість різноманітних зустрічей та семінарів, де любителі гір діляться своїм досвідом та порадами. Так само, в деяких містечках можна зустріти різні концерти та заходи.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ