На Львівщині стартувала посівна

Львівщина розпочала посів ранніх ярих зернових і зернобобових культур цього року.

Про це інформує пресслужба Львівської ОВА.

В окремих районах Львівської області аграрії розпочали посів ранніх ярих зернових і зернобобових культур. В департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА повідомляють, що завдяки теплій погоді у другій половині зими, посівна у 2024 році розпочалась майже на 3 тижні раніше, ніж рік тому.

Перші площі посіву під ярою пшеницею та ярим ячменем з’явились у Червоноградському та Стрийському районах області. Посів гороху, вівса орієнтовно розпочнеться за півтора, два тижні.

За оперативними даними департаменту у комерційному секторі посівна площа ранніх зернових і зернобобових культур, а саме яра пшениця, ярий ячмінь, овес, горох становитиме 14,5 тис. га, або 3% до структури загальної посівної площі у 2024 році. За всіма категоріями господарств площа становитиме 44,1 тис. га, або 6 % до загальної посівної площі Львівської області.

«Цьогорічні погодні умови дали можливість нашим аграріям розпочати посівну на 19 днів раніше ніж у минулому році. Також погода сприяє проведенню повторного ранньо-весняного підживлення озимих культур. Тобто можемо говорити про доволі непогані умови на старті. За попередніми прогнозами у сезоні 24/25 загальна посівна площа на Львівщині суттєво не зміниться, проте більш помітною буде зміна структури посівів. Так, з великою ймовірністю посіви озимих збільшаться за рахунок зменшення посівів під ярими культурами», – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Як вже повідомили у департаменті, цього року посіви під озимими культурами на Львівщині збільшились на 2,9 %, насамперед за рахунок розширення площ під озимою пшеницею на 2,8 %, озимим ячменем на 8,2 % та озимим житом на 3,1 %. В структурі посівів ярих культур очікується насамперед збільшення площ під технічними культурами, тоді як рекордсменом за зменшенням посівних площ може стати кукурудза.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ