Національна паралімпійська збірна блискуче завершила змагання в Дубаї-2019

Завершились найважливіші змагання для національної паралімпійської збірної команди з легкої атлетики на шляху до Токіо-2020: чемпіонат світу Дубаї-2019.

Українці потужно виступили в Дубаї: впродовж змагань кілька днів поспіль команда обіймала лідерські ТОП-2 та ТОП-3 позиції за кількістю золотих нагород та за загальною кількістю медалей, інформує прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України.

Загалом команда виборола 27 високих нагород, з яких 11 золотих, 8 срібних, 8 бронзових. У загальнокомандному заліку Україна посіла 5 місце серед 117 країн світу за кількістю золотих нагород, поступившись таким країнам, як Китай, Бразилія, Велика Британія та Сполучені Штати Америки залишивши позаду збірну команду Російської Федерації (до складу якої було залучено 73 спортсмена).

26 спортсменів національної збірної команди України з 37 учасників чемпіонату світу вибороли високі нагороди (70 % всіх членів збірної, які є учасниками чемпіонату ).

В той же час 5 спортсменів посіли 4 місце і тим самим принесли національній збірній команді 5 ліцензій для участі у Паралімпійських іграх в Токіо. У цілому українські атлети здобули 25 ліцензій для участі у Паралімпійських іграх в Токіо.

Мультимедалістами чемпіонату світу визначено 6 українських спортсменів:
Аджаметову Лейлю, яка має 3 нагороди, з яких 2 золоті та 1 бронзова;
Москаленко Анастасію, яка має 2 нагороди, з яких 1 золота, 1 бронзова;
Цвєтова Ігоря, який має 2 золоті нагороди;
Овсій Зою, яка має 2 нагороди, з яких 1 золота, 1 бронзова;
Дорошенка Олександра – в його здобутку 2 срібні нагороди;
Ботурчук Оксану, яка виборола 2 нагороди, з яких 1 срібна та 1 бронзова.

Українські атлети встановили 24 рекорди, з яких – 6 рекордів світу, 11 рекордів Європи і 7 рекордів зазначених змагань, а саме:
Цвєтов Ігор встановив 6 рекордів, з яких: 2 рекорди світу, 2 рекорди Європи та рекорди чемпіонату у бігу на 200 м і 100 м;
Дорошенко Олександр встановив 2 рекорди Європи у штовханні ядра та метанні спису;
Данилюк Роман встановив 3 рекорди, з яких: 1 рекорд світу, 1 рекорд Європи та 1 рекорд чемпіонату у штовханні ядра;
Коваль Максим встановив 1 рекорд Європи у штовханні ядра;
Овсій Зоя встановила 6 рекордів, з яких: 2 рекорди світу, 2 рекорди Європи та рекорди чемпіонату у метанні булави та диску;
Лебєдєва Яна встановила 4 рекорди, з яких: 1 рекорд світу, 1 рекорд Європи та 1 рекорд чемпіонату у метанні диску та 1 рекорд Європи з метання спису;
Москаленко Анастасія встановила 2 рекорди, з яких 1 рекорд Європи та 1 рекорд чемпіонату.

4 дебютанти чемпіонату світу здобули для збірної команди України ліцензії на участь у Паралімпійських іграх 2020 року, з них:
Новак Роман (Рівненська обл., 3 місце метання спису);
Литвиненко Олександр (Одеська обл, 3 місце стрибки у довжину);
Пономаренко Володимир (Полтавська обл., 4 місце штовхання ядра);
Шпачинська Вікторія (Кіровоградська обл., 4 місце штовхання ядра).

Нагадаємо, що майже 1400 паралімпійців із 117 країн світу взяли участь у цьому чемпіонаті світу з легкої атлетики, що з 7 по 15 листопада пройшов у м. Дубаї, ОАЕ. Кількість дисциплін, в яких змагалися паралімпійські легкоатлети – 172, і 272 комплекти нагород були розіграні за 9 змагальних днів.
Національну паралімпійську збірну команду України на чемпіонаті світу-2019 представляло 37 спортсменів: з яких 19 з ураженнями опорно-рухового апарату, 8 з порушенням зору, 2 спортсмени-лідери, 8 з порушенням розумового і фізичного розвитку. У тім числі у складі команди – 2 тотально незрячих атлети та 3 атлети, які пересуваються на візку.
Команда представлена яскравим зірковим складом спортсменів, які мають світове визнання: Зубковська Оксана, Цвєтов Ігор, Помазан Марія, Овсій Зоя, Аджаметова Лейля, Катишев Руслан, Ботурчук Оксана, Даниліна Людмила, Павлик Роман та ін. Серед них – заслужені майстри спорту України (8 осіб), майстри спорту України міжнародного класу (16 осіб) та майстри спорту України (10 осіб).
Окрім «маститих» паралімпійських зірок в команді – 8 дебютантів: Литвиненко Олександр, Новак Роман, Окапінський Ярослав, Пономаренко Володимир, Шпачинська Вікторія, Шпатківська Марія, Терех Аліна, Яровий Олександр.
Загалом, середній вік збірної команди України з легкої атлетики складає 29 років.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ