Нові правила виписування рецептів на ліки

22 травня набули чинності нові вимоги до виписки рецептів на ліки та медичні вироби.
Відповідний наказ МОЗ України (№735 від 18.04.2018) опубліковано в Офіційному віснику України, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
«Нова форма рецепту є передумовою для впровадження електронного рецепта, який буде зручнішим як для медзакладів, так і для пацієнтів. Також нові зміни дають право виписувати рецепти лікарям, що здійснюють медичну практику як ФОП. Головні зміни стосуються нормативного регулювання впровадження електронного рецепта. Проте, поки електронний рецепт буде поступово впроваджуватися, нові поля заповнюватимуться на паперових бланках», – написано в повідомленні.
Рецепти форми ф-1 мають містити таку інформацію про лікаря: найменування закладу охорони здоров’я або ПІП ФОП; адреса закладу охорони здоров’я або ФОП; код ЄДРПОУ/ Реєстраційний номер облікової картки платника податків; реквізити ліцензії на медичну практику або рішення органу ліцензування.
Червоний штамп «Вартість підлягає відшкодуванню» замінено на нове додаткове поле в рецепті: «Джерело фінансування», в якому зазначено назву урядової або муніципальної програми для пільгового відпуску лікарських засобів. Це поле в електронному рецепті дозволить чіткіше контролювати виконання урядових та регіональних програм.
У відомостях про пацієнта лікар повинен зазначити прізвище, ініціали та вік пацієнта, а також номер його амбулаторної чи стаціонарної картки. Номер картки поєднуватиме історію лікування пацієнта з усіма даними про нього в системі E-health. Також він допоможе уникнути плутанини, якщо різні пацієнти матимуть однакові імена та дату народження.
Назва лікарського засобу зазначається латинською мовою за назвою діючої речовини (МНН – міжнародною непатентованою назвою).
У МОЗ наголосили, що нові вимоги стосуються лише рецептів форми ф-1. Заклади охорони здоров’я можуть використовувати стару форму паперового рецепту ф-1 з червоною печаткою «вартість підлягає відшкодуванню» доти, доки наявні бланки не закінчаться.
Також нові вимоги до рецепта не поширюватимуться на рецепти на препарати інсуліну, поки до електронного реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, не буде внесено необхідні технічні зміни.
Більше новин на: https://yavoriv-info.com.ua

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ