Нововведення квітня

Новий тариф на газ для населення, відшкодування вартості деяких ліків, весняний призов-2017 та зростання допомоги з безробіття – це далеко не повний перелік змін, які відбудуться в Україні з 1 квітня цього року. Багато із цих нововведень є позитивними, однак є низка моментів, які негативно вплинуть на життя українців.
1. За газ – «по-новому».
З першого квітня українці платитимуть окремо за газ і за його транспортування. Загальна плата за газ не зросте. Якщо у вас є лічильник, то з 1 квітня вам нараховуватимуть абонплату за можливість скористатись енергоносієм, навіть якщо ви не будете витрачати газ. Жителі, які користуються звичайною газовою плитою, платитимуть менше за власників газових котлів. У середньому по Україні вийде близько 92 гривень на місяць.
У тих квартирах, де немає лічильників, розрахунок вестимуть за нормативними показниками. Розраховуватимуть так, ніби у вас стоїть лічильник типу G2.5 з максимальною пропускною здатністю 4 кубометри на годину. Наприклад, зараз сім’я з трьох осіб платить близько 90 гривень (у цей тариф уже входить абонплата за газ – ред.) у місяць – 30 гривень з людини. Але за новою методикою абонплата становитиме 44 гривні. Додати до цього середню оплату за газ для такої сім’ї – 81 гривню – і тепер в місяць вона платитиме близько 125 гривень. Представники газодобувних і металургійних підприємств розкритикували ці тарифи, назвавши їх найвищими в Європі та непродуманим рішенням, яке зашкодить усій економіці, а держава втратить інвестиції.
Загалом вартість природного газу як товару, без урахування тарифів на його транспортування і розподілу (доставку до споживача), буде знижено з 1 квітня 2017 року для населення на 13%, порівняно з чинною ціною 6879 гривень за 1 тисячу кубометрів, адже з неї буде виключено платежі за транспортування та розподіл газу.
2. Клієнти російських банків – без пенсій.
Дочірні відділення російських банків перестануть видавати пенсії українцям з 1 квітня. Зупиниться виплата пенсій через відділення «Сбербанку», «ВТБ Банку», «Промінвестбанку», «БМ Банку», «ВіЕс Банку». Пенсії людям, які отримували її через установи цих банків, виплачуватимуть через відділення поштового зв’язку за місцем проживання пенсіонера. Дата виплати залишається такою самою, яка була в банку. Надалі, за бажанням пенсіонера, виплату пенсії можуть проводити через установи інших банків, з якими підписано договір на виплату пенсій, або доставляти додому співробітники відділень поштового зв’язку. Для цього треба подати відповідну заяву до районного управління Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку або до управління з координації та контролю за виплатою пенсій.
3.Більша допомога з безробіття.
З 1 квітня підвищується розмір допомоги з безробіття. Про це написано в постанові «Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю». У постанові зазначено, що мінімальний розмір допомоги з безробіття для застрахованих безробітних зі стажем менше ніж 6 місяців залишився розміром у 544 гривні. Для тих, у кого стаж є понад 6 місяців, розмір допомоги становитиме 1280 гривень.Як відомо, допомогу з безробіття виплачують з 8 дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в Державній службі зайнятості. Для осіб, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням та без поважних причин, виплата допомоги починається з 91 календарного дня.
4.Старт програми «Доступні ліки».
Першого дня другого весняного місяця почне діяти урядова програма «Доступні ліки». Програма забезпечить надання ліків від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Пріоритетність надали лікуванню саме цих хвороб, оскільки вони найбільше впливають на показники смертності серед населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Для того, щоб отримати ліки, пацієнту треба прийти до лікаря та одержати правильно виписаний рецепт, завітати до аптеки з позначкою «Доступні ліки» та отримати потрібні препарати безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом. Вартість ліків повністю або частково оплачує держава. Аптеки-учасники можна розпізнати за відповідною позначкою.
5.Початок призовної кампанії-2017.
З 1 квітня українцям почнуть розсилати повістки в армію. Цьогоріч у квітні-травні на строкову військову службу призвуть понад 14 тисяч осіб, написано в розпорядженні Кабміну №185 від 22 березня. У документі зазначено, що з 14 135 осіб у ЗСУ служитимуть 9135 чоловіків, у Нацгвардії – 4200 осіб, у Державній спеціальній службі транспорту – 800 осіб. Для виконання розпорядження уряду планують витратити понад 46 мільйонів гривень.
6.Збільшення надбавки за службу в зоні АТО.
Починаючи з квітня цього року, розмір грошової винагороди за виконання бойових завдань у зоні проведення антитерористичної операції військовослужбовцям Збройних сил України буде збільшено з 6000 до 7500 гривень. Таке доручення дав Президент Петро Порошенко і пояснив, що йдеться про бійців, які виконують бойові завдання безпосередньо на лінії зіткнення. За його словами, для тих, хто виконує бойові завдання на другій лінії, розмір надбавки буде збільшено на 1100 грн – загальний обсяг доплати становитиме 3500 гривень додатково. Глава держави також повідомив про нову ініціативу в частині забезпечення службовим житлом випускників Національного університету оборони України, яких направляють для проходження військової служби. Цього року близько 20% випускників, насамперед тих, кого направляють для виконання бойових завдань, отримають ордери на квартири. Президент доручив міністру оборони України Степану Полтораку за 3-4 роки довести показники щодо забезпечення житлом цієї категорії військових до 100%.
7.Режим припинення вогню в зоні АТО – перезавантеження.
Тристороння контактна група узгодила повне дотримання режиму припинення вогню, яке набуває чинності з 1 квітня 2017 року. Про це повідомила прес-секретар другого президента України, представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарина Оліфер. Крім того, за словами Дарини Оліфер, з 1 квітня, до поминальних днів, заплановано істотне прискорення процедури перетину лінії зіткнення на КПВВ, зокрема, планують продовжити роботу пунктів перетину в ранкові та вечірні години. Наприкінці минулого року Тристороння контактна група в Мінську вже ухвалювала рішення про безстрокове припинення вогню.
8.Українців просять здавати зброю.
Для виведення зброї, боєприпасів, вибухівки та спеціальних засобів з незаконного обігу Національна поліція України з 1 по 30 квітня 2017 року проводитиме місячник добровільної здачі. «Громадян, які в зазначений термін добровільно звернуться до поліції, щоб здати зброю, боєприпаси, вибухові матеріали та спеціальні засоби, які зберігають незаконно, звільняють від кримінальної відповідальності», – повідомляють у Нацполіції. У Нацполіції наголошують: якщо громадянин у вказаний термін добровільно здав до Національної поліції України мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, то надалі після оформлення відповідних документів він має можливість зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах. Для отримання докладнішої інформації поліція просить звертатися до територіальних органів головних управлінь Національної поліції України або дільничних офіцерів поліції в місцях проживання або тимчасового перебування.
9.Період тиші для охорони диких тварин та риб.
Упродовж 1 квітня – 15 червня встановлюють період тиші для охорони середовища існування, умов розмноження та шляхів міграції диких тварин. Як повідомляють у департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, у період масового розмноження диких тварин заборонено проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань транспортних засобів). Варто зазначити, що за порушення зазначених вимог передбачено адміністративну відповідальність за статтею 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, квітень, травень та червень 2017 року оголосили місяцями охорони нерестуючої риби.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ