Обережно з привітаннями в інтернеті

Настає час новорічних свят та і перед кожними святами один одному ми відправляємо привітання, але тут є одна велика афера. Як правило, ми знаходимо гарну листівку в інтернеті і поширюємо привітання від незнайомих нам людей. У силу малої обізнаності з роботою комп’ютера і програмного забезпечення, ми, самі того незнаючи, робимо своїм друзям і близьким багато проблем.
Вам хтось прислав відеопривітання. Ви скоренько його відкрили, переглянули і зразу поширили між своїми друзями і рідними. Як правило це робиться на телефоні в Viber, Facebook та ін. Але Ви не звернули уваги на тип файлу, а він в назві має закінчення EXE або Z або ZIP або BAT. І перед тим, як включити відео, такий файл встановляє на Ваш пристрій багато непотрібу, починаючи від надоїдливої реклами і закінчуючи програмами, що крадуть паролі від соціальних мереж та банківських рахунків, а також підміняють служби пошуку в браузерах, які при пошуку пропонують Вам продукти проплачені зловмисникам.
Останнім часом поширюється багато пірамід, типу: “Щоб у Вас було щастя до небес поширте це повідомлення десятьом друзям і буде вам щастя”, “Допоможіть врятувати нашого (тата, брата, кота, собаку, дитину), за кожне поширення цього повідомлення фірма ZARAZA перерахує на рахунок знедолених 1 гривню”, або “Розішліть цю молитву (ікону, картинку) своїм друзям і всі будуть раді” та інші.
Такі повідомлення називаються пірамідами тому, що з кожним поширенням вони розростаються в геометричній прогресії. Ви трьом, ці троє кожен ще трьом, це вже 13 і т.д.
Вигідно це рекламодавцям та спамерам, а також зловмисникам та злодіям. Справа в тому, що з кожним поширенням до власника повідомлення приходять дані: кому поширено, номер телефону, назва користувача в обліковому записі, геодані (де вони живуть) і т.д. Тобто Ви своїми руками повідомляєте номера телефонів та аккаунтів своїх рідних і знайомих зловмисникам, які потім продадуть ці дані декілька разів. А коли ще клацнути посилання з цього повідомлення, так це взагалі для зловмисника дуже добре.
А згодом до Вас приходять рекламні СМС, непотрібні повідомлення, Вам дзвонять з різними пропозиціями, сумнівними опитуваннями, приходять повідомлення, що Ви виграли машину, квартиру і т.д. Вам дзвонять з банку, що ваш рахунок заблокований, вам дзвонять що Ваша дитина попала у міліцію і хочуть грошей.
Ви ніколи не задумувались – звідки в них Ваш номер телефону? Вони його отримали Вашим поширенням пірамід.
Отож, будьте обачні! Не лінуйтесь, напишіть привітання самі! Не беріть участі у пірамідах!

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...