Області, в яких цього року запрацюють пересувні відділення Укрпошти

Укрпошта запускає пересувні відділення ще у 6 областях: Київській, Одеській, Херсонській, Закарпатській, Черкаській та Чернівецькій. До кінця 2021 року проєкт масштабують на села та селища по всій території України. Про це стало відомо 5 серпня 2020 року під час офіційної презентації нових авто пересувних відділень Укрпошти за участю Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністра інфраструктури України Владислава Криклія та генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського.

Про це інформує Пресслужба АТ “Укрпошта”.

“Зробити державні послуги ближчими до людей – наша задача. В Україні понад 13 мільйонів людей, які живуть у маленьких селах. Дуже важливо, щоб вони мали такий самий доступ до комфортних послуг, як і мешканці великих міст. Пересувні поштові відділення, проект «Дія», ЦНАПи в кожній громаді — це все частина стратегії Уряду, яка має зменшити бюрократію і збільшити довіру українців до держави. Проєкт, який реалізовує Укрпошта, дасть змогу людям у маленьких селах купляти ліки, продукти харчування чи сплачувати рахунки. Крім того, він створює нові робочі місця та підтримує національного виробника, адже дообладнання цих автомобілів відбувається на базі одного з черкаських підприємств”, − зазначив Денис Шмигаль, Прем’єр-міністр України.
Згідно з планом компанії до кінця 2020 року 630 авто обслуговуватимуть сільських мешканців Чернігівської, Київської, Одеської, Херсонської, Закарпатської, Черкаської та Чернівецької областей. Повністю проєкт буде реалізований до кінця 2021 року, коли близько 2000 пересувних відділень курсуватимуть всією Україною, а листоноші отримають нові смартфони чи планшети для покращення клієнтського сервісу та оптимізації процесів звітності.
“Зараз Укрпошта має понад 11 тисяч відділень, і такого покриття не здатний забезпечити жодний банк, аптека чи магазин в Україні. Пересувні відділення дозволяють доїжджати до найвіддаленіших куточків нашої держави. Вже 2 роки проєкт успішно функціонує у Чернігівській області. Тоді компанії вдалося подолати початковий скепсис і показати, що зміни не даються легко, але сьогодні результат говорить сам за себе. Вдячний керівництву та всій команді Укрпошти за те, що своєю діяльністю вони наближують комфортні послуги для населення, створюючи зручні та сучасні сервіси для кожного”, − зазначив очільник Міністерства інфраструктури України Владислав Криклій.
“В той час як багато банків та бізнесів залишають українські села, Укрпошта залишається надійним партнером селян, фермерів та місцевих громад. Протягом останніх років ми не лише зберегли нашу мережу відділень, а й забезпечили сучасними послугами понад 1650 сіл України, вперше в історії комп’ютеризувавши та підключивши до мережі інтернет наші відділення в селах з понад 2000 мешканців. Прийшов час надати сучасні послуги решті сіл України, а також створити гідні умови праці та заробітні плати для працівників компанії. Саме тому ми сьогодні поширимо формат пересувних відділень на 7 областей, а до кінця 2021 року такі сучасні авто побачать усі села та селища нашої країни. Це успішна світова практика і перевірений в українських реаліях кейс, який вже добре зарекомендував себе в Чернігівській області. Ми також сподіваємось що за підтримки Верховної Ради вже незабаром ці відділення зможуть наблизити не лише поштові, а й банківські послуги для більш ніж 35% наших громадян, які вперше в житті отримають можливість скористатися банківською карткою, відкрити депозит або сплатити замовлення ліків чи товарів онлайн”, − зазначив Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти.
Автомобілі Fiat Doblo повністю укомплектовані для комфортної роботи пересувних відділень. Машини розраховані на трьох людей і обладнані робочим місцем для листоноші бригади. Пересувне відділення має тепло- та шумоізоляцію, кондиціонер та пічку для обігріву, щоб поштова команда працювала комфортно за будь-якої погоди. При цьому авто має великий ізольований багажний відсік для посилок, систему для сортування кореспонденції, вогнестійкий сейф та сумку-холодильник для доставки ліків.
Нагадаємо, що влітку 2018 року проєкт стартував у Чернігівській області. Жителі маленьких сіл та селищ отримали доступ до повного спектру послуг Укрпошти у точці присутності (приміщенні, де надає послуги начальник відділення чи листоноша села) або пересувне відділення приїжджає безпосередньо до їхніх дворів та домівок. Новий формат також дозволяє співробітникам Укрпошти працювати в комфортніших умовах на повну ставку та заробляти на 70% більше.

Довідка
Пересувне відділення поштового зв’язку (ПВПЗ) — це повноцінне поштове відділення, яке приїжджає у невеликі села та смт з населенням до 2 тис. жителів. Пересувні відділення потрібні для того, аби жителі навіть найвіддаленіших і найменших населених пунктів України отримали всі потрібні їм поштові, логістичні й фінансові послуги, а також доставку ліків.
10 квітня 2020 року Укрпошта підписала договір фінансового лізингу з ПУМБ про закупівлю 500 автомобілів Fiat Doblo Maxi для пересувних відділень вартістю майже 8,5 млн євро. У тендері із закупівлі автомобілів для пересувного відділення на Prozorro взяли участь 4 учасники, які запропонували 3 моделі машин. Переможцем стал Fiat Doblo Cargo Maxi із загальною ціною в 16,9 тисяч євро, що включає забудову, додаткове устаткування, брендування і технічне обслуговування протягом трьох років.А ціна «базової» моделі на 25% дешевше, ніж її вартість в автосалоні.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ