Одній категорії чоловіків та жінок можуть дозволити виїзд за кордон

Військовослужбовцям під час перебування у відпустках

У парламенті, за ініціативи народного депутата Сергія Рудика з Чернівців, зареєстровано законопроєкт «Про зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (№ 8090). Про це повідомив депутат Сергій Рудик.

“Одне з головних нововведень – надати можливість військовослужбовцям під час перебування у відпустках виїжджати за кордон з метою відвідати своїх рідних.

Чому саме для них? Військовослужбовці – чи не єдина категорія громадян, яка найбільше заслуговує на право виїзду за кордон. Багато хто із них добровільно пішов у ЗСУ, місяцями перебував на нулі і під час відпустки має отримати можливість зустрітися зі своїми родинами, які перебувають за кордоном. Такі поїздки стануть для них своєрідною психологічною реабілітацією і потужним стимулом для боротьби у війні за незалежність.

Переконаний, що військовослужбовці не потребують принизливих «грошовох застав» чи інших форм гарантування свого повернення в Україну. Але усі повернуться із значно сильнішою мотивацією боротися проти окупантів”? – пише Рудик.

У своєму дописі депутат пояснив основні норми законопроєкту:

“По-перше, зконопроєкт передбачає, що під час дії воєнного стану військовослужбовці ЗСУ, інші категорії, які протягом не менше ніж 90 днів брали безпосередню участь у заходах із забезпечення оборони України (читай – воював) мають право використати відпустку для виїзду за кордон з метою провідати рідних по крові або по шлюбу.

По-друге, положення законопроєкту визначають порядок надання військовослужбовцям таких відпусток. При цьому обчислення тривалості такої відпустки відбувається без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад, але не більше чотирьох діб в один кінець.

По-третє, передбачено, що надання військовослужбовцям відпусток здійснюється за умови одночасної відсутності не більше 5 відсотків загальної чисельності військовослужбовців відповідного підрозділу.

По-четверте, крім цього передбачається, що для усіх категорій військовослужбовців, які брали участь у заходах щодо забезпечення оборони України вислуга років для призначення пенсій та стажу роботи здійснюється на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за три місяці роботи. Зараз така норма передбачає визначення стажу у форматі «місяць за три» лише для військовослужбовців, що брали участь в ООС”.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ