В Україні відшкодують збитки за знищене та пошкоджене житло

Парламент готовий остаточно ухвалити прийнятий у першому читанні законопроєкт №7198 про компенсацію за зруйноване житло. Які механізми компенсації передбачені, хто може її отримати та як це відбуватиметься розповіла голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк у своїй колонці на «Економічній правді», пише Четверта студія з посиланням на прес-службу “Слугу народу”.

«Збитки будуть відшкодовані й за знищене, і за частково пошкоджене житло. Йдеться про квартири, інші житлові приміщення в будинку, приватні житлові, садові, дачні будинки. Передбачені компенсації також і на законні об’єкти незавершеного будівництва, у яких уже були зведені несучі та зовнішні конструкції», – пояснила Шуляк.

За її словами, у кожній громаді буде окрема черга на компенсацію. Першочергово житло надаватиметься багатодітним сім’ям, особам з інвалідністю та учасникам бойових дій.

«Заяви на компенсацію можна подавати під час воєнного стану та протягом одного року після його завершення на відповідній території. Усі кроки – від подачі заяви до вибору житла можна зробити через додаток або портал Дія, а також у ЦНАПах, органах соцзахисту або нотаріусів. Заяву можна буде подати навіть у разі втрати документів, що підтверджують власність», – наголосила очільниця «Слуга Народу».

У кожній громаді, яка постраждала через російську агресію, працюватимуть комісії. Вони будуть розглядати заяви, верифікувати інформацію, організовувати проведення експертизи пошкодженого житла та визначати обсяги компенсацій.

«Якщо житло пошкоджене і його можливо та економічно доцільно відновити, місцева влада це робитиме за рахунок коштів Резервного фонду. Якщо житло знищене повністю, власник отримає житловий сертифікат», – запевнила Шуляк.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ