Останній день зими

Сьогодні, 28 лютого 2018 року – останній день календарної зими. Люди завжди чекають тепло з нетерпінням. І хочуть знати наперед, якою буде весна у 2018 році, котрому притаманний знак Марса, тому тепло і яскраве сонце навряд чи порадує. Йтимуть дощі і буде прохолодно більш ніж до середини травня.
Синоптики іноді не в змозі передбачити погоду навіть в березні. Народні прикмети багато хто вважає неприйнятними і думає, якщо вони збігаються, то це трапляється випадково.
Наші предки спостерігали за комахами, рослинами, звертали увагу на погоду в церковні свята. Швидкого потепління очікували, якщо в день на Полікарпа приходив вітер з південного заходу. Ранній приліт дроздів віщував про те, що сильних морозів чекати вже не варто. Але якщо синиці не хочуть відлітати від людських осель, буде навпаки.
Гарній погоді на 1 березня люди не раділи, бо незвично висока температура в цей день, була прикметою того, що цей період року буде холодним.
Тепла весна починалась тоді, коли повертались з південних країв одночасно багато птахів. Гучний спів їх віщував гарну звістку і давав надію на чудову погоду. По поведінці звірів народні синоптики також розпізнавали, чи швидко прийде тепло. Пухнасте хутро зайців та лисиць, яке довго не линяє, свідчило про те, що чекати його ще не варто.
Березень цього року має бути вологим. На початку морози не захочуть ще покидати землю. Лише після 20 березня температура нормалізується. Дощів йтиме багато, через це варто очікувати врожай.
Квітень являє собою період зростання. В ньому розпускаються дерева, починається сокорух. Можна почути перший грім, побачити блискавку, зрадіти першому смарагдовому листочку. Це справжнє чудо, що дарує людям природа, повторюється із року в рік. На початку квітня буде тепло. Надворі сягатиме до 18 градусів тепла, вночі не опускатиметься нижче 12. З заходу прийдуть рясні дощі. В деяких регіонах може вилитися до половини норми опадів, що випадають у квітні.
Травень – останній місяць весни радує шовковою травою, яскравими і ніжними квітами, землею змитою дощами. Римляни назвали цей чарівний місяць на честь богині природи, що мала ім’я Майя. В середині місяця підуть дощі. Очікуються грози та блискавки. Та шквалам вітру не вдасться значно знизити температуру. Вона не буде менше 15. Кінець травня порадує не тільки теплом, на півдні буде справжня спека – 32.
В народі здавна відзначали день Якова 13 числа. Якщо в ніч світили зорі, а в день дув лагідний вітер, літо передбачали спекотним. Ясний день 19 на Іова обіцяв урожай на огірки. Але якщо 27 травня було холодно, то і літом не чекали тепла.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...