Ознаки того, що ви вже пeрeхвoрiли кoрoнaвiрyсом

Коронавірус часто виражається незначними симптомами, через що багато людей не звертаються до лікаря.

Коронавірус може проявлятися безсимптомно або ж за своїми ознаками бути схожим на сезонну ГРВІ. Тому людей, які вже перехворіли COVID-19 може бути набагато більше, ніж каже офіційна статистика. Деякі специфічні симптоми здатні вказати, що ви вже перенесли коронавірус.

Так, за даними вчених з Оксфордського університету, існує п’ять “легких” симптомів (не температура, сухий кашель та озноб), які можуть говорити про те, що це коронавірус.

Втрата нюху.
Одним з найпоширеніших симптомів є втрата нюху. Ці дані підтвердили, як зарубіжні, так і українські фахівці. Як з’ясували вчені, деякі клітини в носі містять білки, по яких штам SARS-CoV-2 і б’є в першу чергу. Саме так інфекція проникає в організм. Такі люди стають “відмінними” рознощиками інфекції, бо часто не розуміють, що хворі.

Біль у животі.
У деяких пацієнтів біль у животі може бути самостійним симптомом. Але іноді вона може означати розвиток пневмонії в нижніх частках легень. Тому до такого симптому треба поставитися уважно.

Діарея.
Такий симптом був виявлений за результатами досліджень китайськими вченими. Так, в Ухані у половини з перших 204 обстежених пацієнтів був виявлений такий симптом.

Кон’юнктивіт.
У деяких пацієнтів з COVID-19 проявлявся легкий фолікулярний кон’юнктивіт. Він може виражатися в налитих кров’ю очах, печінні в області очей, скупченні гною, який прилипає до вій, свербінні в очах.

Втома.
Почуття надзвичайно сильної втоми також може бути симптомом коронавіруса. Варто звернути увагу на цей симптом, якщо це почуття не є наслідком перевтоми.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ