Під виглядом гуманітарної допомоги через кордон намагаються перевезти комерційні товари

Від початку війни через Львівську митницю в Україну надійшло понад 30 тонн гуманітарних вантажів. Найбільше допомоги надходить з Польщі, Франції, Німеччини, Великої Британії. Однак, трапляються випадки, коли під виглядом гуманітарного вантажу намагаються перевезти комерційні товари. Про це під час брифінгу розповів в.о. начальника Львівської митниці Даніїл Меньшиков.

«На пунктах пропуску частішають випадки, коли нечесні ділки перевозять комерційні товари під виглядом гуманітарної допомоги. Наприклад, сир, хамон тощо. Тому звертаюся до всіх громадян: не треба заробляти на війні! Всі незадекларовані товари ми негайно вилучаємо та передаємо на потреби Збройних Сил України», – зауважив Даніїл Меньшиков.

В умовах воєнного стану вся гуманітарна допомога перетинає кордон у спрощеному порядку. Але таку перевагу можуть отримати тільки неприбуткові організації.

Нагадаємо, для перевезення гуманітарного вантажу треба подавати тільки декларацію, в якій має бути вказаний отримувач, відправник, транспорт і товар, що їде. Форма декларації визначена Додатком до постанови Кабміну від 01 березня 2022 р. №174 в редакції постанови від 09 березня 2022 р. №235.

Окремі групи товарів – в першу чергу, це транспортні засоби, паливо, будівельні та хімічні матеріали (повний перелік визначений у постанові Кабінету міністрів №224 від 7 березня 2022 р.) можуть бути визнані гуманітарною допомогою тільки за рішенням голови обласної військової адміністрації.

При їх перевезенні через митний кордон України треба до декларації надати рішення голови обласної військової адміністрації про визнання товарів, що перевозяться, гуманітарною допомогою. Всі ці документи краще підготувати та заповнити до перетину митного кордону України!

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ