Після «Синього кита» на підлітків полює «Червона сова»

В Україні набирає обертів нова суїцидальна гра «Червона сова», принцип якої – такий самий, як і у сумнозвісних «Синіх китів». Про це повідомив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.
Уповноважений з прав дитини розповів деталі нової смертельно небезпечної забавки: «Спочатку дітей заманюють в гру. Надсилають їм посилання, за яким потрібно перейти (воно ніби викидає помилку). Але завдяки цьому посиланню «куратори» дізнаються орієнтовну адресу, де проживає учасник. А потім, якщо дитина відмовляється виконувати якесь завдання – її шантажують, що знають адресу і приїдуть до неї на «розбірки». Одні з основних завдань – постійно бути online, моментально відповідати на повідомлення кураторів, які вони надсилають 24/7, а також, дивитися психоделічні відео посеред ночі (після цих відео дорослому можна посивіти, вже не говорю про те, що відбувається з психікою дітей). А ще аудіо з «потойбічного світу».
Він повідомив, що в Україні «Червона сова» ледь не вбила 14-річну Леру з Києва.
«Через декілька днів після зникнення, дитину знайшли в Умані. Знайомі дівчини повідомили, що вона була у відчуженому стані, з порізами на руках, повністю розібраним на деталі телефоном і інструкцією у кишені для подальших дій. За попередньою інформацією, поліція підозрює, що причиною стала гра “Червона сова”. Чекаємо підтвердження», – розповів Микола Кулеба.
Основні поведінкові ознаки участі дитину у «групах смерті» такі:
– відчуженість;
– втома;
– постійно хоче спати;
– сидить в мережі посеред ночі;
– з’являються порізи на руках.
«Якщо ви помітили ці прояви у дитини – не дорікайте і не кричіть на неї! Одразу починайте довірливу розмову. Запевніть, що ви допоможете їй вийти з гри і захистите від наслідків. Якщо дитина не йде на контакт – зверніться до психолога!», – закликає М. Кулеба.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ