Помер Ігор Білозір

Український композитор Білозір помер 28 травня 2000 року в лікарні швидкої допомоги у Львові. Смерть наступила від травм, отриманих внаслідок інциденту в кафе “Цісарська кава”. Білозір та його друзі почали співати українські пісні, що викликало невдоволення іншої групи відвідувачів. Виникла бійка, в якій Білозір був травмований, його доставили до лікарні швидкої допомоги, де від отриманих травм він помер.
Ігор Білозір народився 24 березня 1955 року в місті Радехові Львівської області. Навчався в Радехівській ЗОШ № 1. Перші музичні композиції І. Білозіра виконував шкільний вокально-інструментальний ансамбль, а перший професійний запис відбувся 1969 року на Львівському радіо в передачі «Мандрівний меридіан».
Згодом переселився до Львова. У місті Лева мешкав за адресою вулиця Фредра, 4. Нині на цьому будинку висить пам’ятна табличка, а в квартирі створено музей композитора. Навчався у Львівському музично-педагогічному училищі та Львівській консерваторії. Стажувався у США та Канаді.
Від 1977 року — керівник ВІА «Ритми Карпат» Львівського автобусного заводу, від 1979 — художній керівник і соліст ВІА «Ватра» Львівської обласної філармонії, що виконувала більшість його пісень.
Побитий 28 травня 2000 року у кав’ярні «Цісарська кава», що на проспекті Шевченка у Львові за те, що заважав своїми піснями групі відвідувачів, співати та слухати російський блатняк.
Внаслідок завданих травм 28 травня 2000 помер у лікарні. Похований у Львові на Личаківському цвинтарі.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ