Рада легалізувала роботу приватних детективів

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект №3726 “Про приватну детективну (розшукову) діяльність”. За документ проголосував 261 парламентарій.
Проект складається з 22 статей, об’єднаних у 8 розділів, які, окрім загальних, прикінцевих і перехідних положень, визначають і регламентують:
– види і правовий статус суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності;
– процедуру видачі свідоцтв про право займатися приватною детективною (розшуковою) діяльністю;
– види детективних послуг, які можуть надаватися суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності, права та обов’язки цих суб’єктів;
– питання підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, які здійснюють приватну детективну (розшукову) діяльність.
Також документом визначається процедура отримання дозволу на придбання, зберігання і застосування спеціальних засобів, умови їх застосування та здійснення контролю за діяльністю суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності.
Приватному детективу заборонено займатися адвокатською, нотаріальною або судово-експертною діяльністю, а також бути працівником Збройних Сил України. Також несумісною з діяльністю приватного детектива є військова або альтернативна (невійськова) служба.
У разі виникнення обставин несумісності, приватний детектив зобов’язаний у триденний строк з дня виникнення таких обставин подати в територіальний орган Національної поліції, який видав свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю, заяву про припинення такої діяльності, а також посвідчення приватного детектива і свідоцтво.
Контроль за додержанням суб’єктами приватної детективної (розшукової) діяльності вимог законодавства України здійснює Національна поліція через свої територіальні органи. При цьому повноваження територіальних органів Нацполіції і порядок контролю діяльності суб’єктів приватної детективної (розшукової) діяльності затверджуються Кабміном.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...