Що потрібно знати цьогорічним абітурієнтам про ЗНО

В Україні стартує основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. 21 травня абітурієнти складатимуть перший іспит – з математики.

На Львівщині цьогоріч на зовнішнє незалежне оцінювання зареєструвалося найбільше учасників за останні роки – понад 25 тисяч.

Цьогорічна основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 21 травня до 13 червня. Так, 21 травня абітурієнти складатимуть тестуванням з математики, 23 травня відбудеться тестування з української мови і літератури, 27 травня — з іспанської, німецької, французької мов, 28 травня — з англійської мови, 30 травня — з фізики, 4 червня — з історії України, 6 червня — з біології, 11 червня — з географії та 13 червня — з хімії.

На Львівщині вже завершився період підготовки до проведення ЗНО: здійснені усі організаційні заходи щодо забезпечення цього процесу, підготовлена система пунктів тестування та відповідна кількість педагогічних працівників.

Перш за все, учасникам ЗНО необхідно видрукувати запрошення-перепустки, де зазначено час і місце проведення тестувань. Абітурієнти можуть завантажити їх на своїх інформаційних сторінках. Зайти на інформаційну сторінку можна через сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, ввівши номер сертифіката і пін-код, який є у цьому сертифікаті. Зазначимо, що запрошення-перепустки не надсилаються поштою, а виняйтвово з інформаційних сторінок. На сьогодні учасниками ЗНО видрукувано близько 60% запрошень.

Роздрукувавши запрошення-перепустку, учаснику ЗНО радять вивчити місце проходження тестування та розрахувати час, який потрібно витратити на дорогу. Із картою доїзду можна ознайомитися на сайті ЛРЦОЯО.

Зайти до пункту проведення тестування учасник зможе з 10:15 год. до 10:50 год. З собою необхідно мати такі документи:
– оригінал паспорту (копія паспорту не підходить);
– сертифікат (документ з фото та переліком предметів, на які реєструвався учасник ЗНО. Його абітурієнт мав отримати поштою);
– запрошення-перепустка (потрібно роздрукувати з персональної сторінки).

Учаснику ЗНО для складання тестування необхідно мати дві ручки тільки чорного кольору (бажано гелеві), а також дозволяється невеличка пляшечка води. Усі речі, з якими прийде учасник ЗНО у пункт тестування, необхідно буде залишити в аудиторії, у місці для особистих речей. Такий стіл буде у кожній аудиторії і там абітурієнти можуть залишити конспекти, книжки, зошити, телефони, гаджети, флешки, навушники – все те, що не дозволяється використовувати під час виконання завдання.

Протягом тестування інструктор на дошці пише час виконання завдань, або скільки залишилося час до кінця. Тому абітурієнтам слід зважати на це, аби вчасно перенести відповіді у бланк.

Ті, хто не зможе з поважних причин прийти на тестування, то їм протягом 5 днів, враховуючи день проведення тестування, необхідно подати до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти оригінал медичної довідки, якщо людина, наприклад, не з’явилася на ЗНО через хворобу. Відповідно за рішення регламентної комісії ЛРЦОЯО людина може взяти участь у додатковій сесії ЗНО, яка відбуватиметься з 26 червня по 11 липня. Також на додаткову сесію можуть йти учасники міжнародних, всеукраїнських змагань, конкурсів, олімпіад від Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України.

Окрім цього, учасник тестування не виходячи з пункту проходження ЗНО, має право подати апеляційну заяву на порушення щодо нього процедури проведення тестування.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня 2019 року в три етапи: з математики, української мови і літератури та фізики — до 14 червня, з іноземних мов та біології — до 20 червня, з історії України, географії, хімії — до 25 червня.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ