Що таке ПЛР-тест і де його роблять у Львові

Олег Когут, заступник директора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України в коментарі для ІП «Діло» розповів, як швидко і яким шляхом можна дізнатися, чи загрожує нам COVID-19.

«ПЛР-тести, станом на сьогоднішній день, роблять в трьох лабораторіях. Дві з них відносяться до Львівського обласного лабораторного центру (вірусологічні лабораторії особливо небезпечних інфекцій), і лабораторія Інституту епідеміології і гігієни», – розповідає Когут.

Тривалість опрацювання тестів, за словами Когута, залежить від кількості проб, що надходять. Якщо таких багато, то робота може тривати і до двох діб. В середньому за добу медпрацівники отримують 100-150 проб, відтак на те, аби провести аналіз і віддати результати в медичні установи, йде приблизно 24 години. Загалом, один тест на одну пробу забирає не більше 8 годин.

«Проби приймаємо виключно від медичних закладів, і відповідно, отриманий результат відправляється у той же медичний заклад. Людина з підозрою може дізнатися результат тільки від свого лікаря. Ми не надаємо інформацію про результати в по телефону», – додав Когут.

Крім того, одного бажання пройти тест – замало.

«Це робиться тільки тоді, коли є покази, підозра на захворювання, або були контакти з хворою особою. Відтак, тести ми робимо тільки за направленням лікаря», – повідомив Олег Когут.

Якщо пояснити на «хлопський розум», що таке «ПЛР – тест» (полімеразна ланцюгова реакція), то це виглядає так – медик бере мазок з носоглотки людини. Тоді в клітинах, які залишаються на мазку, виділяється код збудника – рибонуклеїнова кислота, розмножується та ідентифікується. Якщо отримане подібне до зразків збудника – значить захворювання є.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ