Штрафи за підпал сухої трави можуть підвищити у 200 разів

Учора, 8 квітня 2020 року, Кабінет міністрів України підтримав проєкт закону про внесення змін до Адміністративного кодексу України щодо посилення відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків. Нагадаємо, цей документ напрацювали у Департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА.

“Суспільство давно ставило вимогу посилити відповідальність за подібні речі. Підпали шкодять природі, економіці України, ставлять під загрозу підприємства критичної інфраструктури. Ці пожежі часом коштують нам десятки і сотні мільйонів гривень. Тому відповідальність має бути посилена. Впевнений, суспільство цього чекало”, – каже прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Ми просили про підвищення штрафів – від 42 тисячі гривень, відповідальність для власників/орендарів, а також надати можливість складати протоколи поліції і рятувальникам. Під час нинішнього засідання уряду підняли питання і про криміналізацію цієї статті в законах. З приватних і публічних розмов, з коментарів у соцмережах, я можу сказати: люди будуть за. Бо так, як палять поля, ліси, смітники цього року, мабуть, не палили ніколи. Це другий Чорнобиль, який ми собі самі робимо”, – говорить заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Впродовж доби законопроєкт мають доопрацювати у міністерстві фінансів та міністерстві економіки. Відтак його передадуть на розгляд у відповідні комітети та Верховну Раду.

Також під час засідання Кабміну обговорили потребу збільшення резерву пального для гасіння пожеж в екосистемах. Прем’єр доручив звернутися для цього з протокольним дорученням до комісії ТЕБ і НС.

Щодня на Львівщині виникає до сотні пожеж. На вихідних пожежники гасили 197 підпалів в екосистемах. Від початку року – понад 2 тисячі.

strong>Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...