Сьогодні 90-річчя святкує Патріарх Філарет

Сьогодні 90-річчя святкує Патріарх Філарет.
“В ювілей 90-ліття наші молитви – за Святійшого Патріарха Філарета. Він вірить – навіть коли інші зневірювалися. Він працює та йде вперед – навіть коли у інших опускалися руки. Дякуємо Вам, наш Вчитель, наш Старець, наш Патріарх!”, – Євстратій Зоря.

Народився майбутній патріарх на Донбасі в селі Благодатному. В миру його звуть Михайло Антонович Денисенко. У 21 рік він прийняв чернечий постриг. Закінчив Московську духовну семінарію Російської православної церкви.

У 1990 році після смерті московського патріарха Пимена, Філарет відстоював право української церкви. Ініціював перейменування Українського екзархату РПЦ на УПЦ МП.

Після встановлення Православної автокефальної церкви України Філарет отримав статус почесного Патріарха та продовжуватиме служіння у Володимирському соборі.

8 січня 2019 року Філарет отримав звання Герой України “за видатну історичну роль у становленні незалежної Православної Церкви України, діяльність, спрямовану на відродження духовності Українського народу, піднесення авторитету православ’я, утвердження ідеалів милосердя і міжконфесійної злагоди”.

Патріарх Філарет продовжить служіння українській церкві у Володимирському соборі, а предстоятель незалежної помісної української церкви митрополит Епіфаній – в Михайлівському Золотоверхому соборі.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...