У Міноборони запроваджують електронний облік військового майна

У Міністерстві оборони України створюють можливість вести електронні журнали для обліку військового майна.

Про це повідомляє Міноборони.

«Міністерство оборони продовжує спрощувати облік військового майна та позбуватися зайвих паперів у війську», – написано у повідомленні.

Зокрема внесені зміни до наказу Міністерства оборони №440 “Про затвердження інструкції з обліку військового майна у Збройних силах України”.

За словами заступниці міністра оборони з цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерини Черногоренко, «у середньому командир роти витрачає 50-80% свого робочого часу на бюрократію. Облік майна є одним з найбільш об’ємних бюрократичних процесів».

Відтепер військові частини зможуть вести облікові регістри і допоміжні документи (журнали щодо майна) лише в електронній формі і використовувати для цього програмне забезпечення, яке прийняте в експлуатацію Міноборони й допущене до дослідної експлуатації.

У такому разі програми мають відповідати усім вимогам щодо захисту інформації (мати атестат відповідності комплексної системи захисту інформації (КСЗІ).

На даний час прикладом такої програми є SAP, автоматизована система управління оборонними ресурсами. Це провідна логістична система у світі, якою користуються 28 країн НАТО.

У Міноборони пояснили, що для переходу на такі програми командирам чи начальникам військових частин, які ведуть власне військове господарство, потрібно видати наказ щодо їхнього використання.

У разі переходу залишається лише електронний облік, вести паперові журнали та дублювати інформацію заборонено.

«До переходу можна вести облік майна в інших програмах без окремого дозволу – до прикладу, Microsoft Office 365. Проте у такому випадку друкувати всі сторінки журналів обліку не потрібно – достатньо лише періодично підписувати узагальнюючу відомість при звірках», – уточнили у міністерстві.

У разі питань щодо наказу чи переходу на електронну форму військовим радять звертатися на «гарячу лінію» Міноборони за номером 1512.

У Міноборони зауважили, що первинні документи (накладні, вимоги, акти, атестати) поки що залишаються в паперовій формі, адже вони підтверджують здійснення господарських операцій і можуть вимагатися при перевірках чи службових розслідуваннях.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ