У МОЗ розповіли, чи треба людям з інвалідністю проходити перекомісію під час воєнного стану

Лікар, який оформлює направлення на МСЕК, не може вимагати від пацієнта – внутрішньо переміщеної особи укладання декларації. Також лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд під час дії воєнного стану для підтвердження стійкого порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності людини.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Для того, щоби спростити проведення медико-соціальної експертизи, урядом України прийнято постанову КМУ № 225, що передбачає встановлення інвалідності особам, які звертаються для встановлення інвалідності у період дії воєнного стану, заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування особи. Інакше кажучи, медико-соціальна експертна комісія здійснює свої функції за принципом екстериторіальності. Проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативної комісії здійснюється незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.

Крім того, на період дії воєнного стану для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно, оскільки, згідно з постановою КМУ № 390, термін дії інвалідності продовжено на період дії воєнного стану.

Строк проходження повторного огляду, який припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ