Учасники АТО/ООС зможуть отримати субсидію на утримання угідь не тільки на приватні, а й на орендовані землі

30 вересня, згідно з рішенням сесії Львівської обласної ради, внесли зміни до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки на 2021 рік.

Зокрема, зміни в програмі передбачають розширення фінансової підтримки для:

Виробників нішевих культур. Крім відшкодування вартості високорепродукційного насіння жита і гречки товаровиробники мають право компенсувати частину вартості (50%) насіння вівса та зернобобових культур придбаного та посіяного у поточному році;
виробників плодів та овочевих культур, які тепер мають право звертатися до конкурсної комісії за компенсацією витрат, пов’язаних з використанням у поточному році мікробіологічних засобів захисту та живлення;
виробників, які залучили банківські кредити та не отримали здешевлення коштами державного бюджету, можуть відшкодувати відсотки за залученими кредитами в розмірі 1,5 облікової ставки НБУ, але не більше ставки, передбаченої угодою кредитування.
“Продовжили термін подачі документів для фермерських господарств, засновниками яких є учасник АТО (ООС), на отримання бюджетної субсидії на 1 гектар сільськогосподарських угідь. Дотація надаватиметься не лише на землю, яка є в приватній власності, а й у користуванні фермерського господарства, тобто земля, яку орендують. Така дотація передбачатиметься в розрахунку 5000 грн на 1 га, але не більше 50,0 тис. грн одному господарству”, – доповіла директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Разом з тим, внесли зміни щодо підтримки сільськогосподарської кооперації. Тепер дія Комплексної програми поширюється на новостворені сільськогосподарські кооперативи.Також спростили процедуру отримання субвенції органами місцевого самоврядування на поліпшення громадських пасовищ.

Зняли обмеження і розширили можливість для сільськогосподарських виробників у сфері органічного виробництва. Тепер вони зможуть отримувати як дотацію на 1 га угідь, так і компенсацію вартості мікробіологічних засобів захисту та живлення. Однак, при цьому встановили обмеження для отримання безповоротної фінансової допомоги за усіма напрямами Комплексної програми, яка не може перевищувати 300,0 тис. грн в рік.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...