Українці не готові знижувати вимоги до зарплати

Згідно з даними hh.ua, сьогодні на одну вакантну посаду в Україні в середньому претендують троє пошукачів. Однак, незважаючи на існуючу конкуренцію, 70% українців не готові понижувати планку бажаної компенсації та йти на компроміс із роботодавцем щодо зменшення зарплатні. Про очікування щодо заробітної платні – у новому дослідженні Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна (hh.ua)
Згідно з даними опитування, підвищення мінімальної заробітної плати (3200 грн) суттєво не вплинуло на зарплатну політику більшості компаній. Про зміни у виплатах заявили тільки 20% українців. І навіть у цьому випадку про підвищення винагороди повідомили 51% респондентів, натомість 25% опитаних констатували зменшення розміру виплат внаслідок перерозподілу зарплат між всіма співробітниками компанії. Тих, кому підвищили лише офіційну зарплату, а надбавку виплачують у конверті, — 19%.
До підвищення рівня мінімальної зарплати українці ставляться неоднозначно. 69% респондентів вважають, що підвищення мінімалки стане в подальшому передумовою інфляції, підвищення цін та наростання кризи споживчого кошика. Кожний четвертий опитаний нейтрально ставиться до законодавчо встановленого росту мінімалки та стверджує, що це ні на що не впливатиме. І лише 8% респондентів позитивно ставляться до встановленої мінімальної зарплати та вірять в підвищення рівня життя українців та їхньої платоспроможності.
Попри конкуренцію на ринку праці, пошукачі не готові змінювати свої очікування від нової роботи у питанні оплати праці в менший бік. Кожен третій респондент зазначає, що не готовий знижувати планку і йти на компроміс. Потреба у грошовій мотивації є важливою частиною задоволеності роботою — як під час пошуку нового місця, так і надалі. Третина респондентів зауважили, що хотіли би знайти роботу з більшою зарплатнею, ніж мали на попередньому місці зайнятості. Водночас 17% опитаних готові йти на поступки та розглядати пропозицію щодо нового місця роботи, якщо пропонована зарплатня буде на 15-20% меншою, ніж бажана. Один із десяти респондентів поступився би своїми побажаннями щодо зарплатні на 20-30%, аби бути працевлаштованим та мати хоча би мінімальний заробіток. 2% опитаних готові погодитись на роботу, де зарплатня буде меншою на половину від бажаної, і 2% респондентів зазначили, що їм взагалі байдуже, яким буде рівень пропонованої зарплатні, головне — мати роботу.
У середньому зростання зарплатних побажань пошукачів на початку 2017 року складає 31% у порівнянні з 22% на початку 2016 року. Це пояснюється не тільки загальним подорожчанням життя в країні, а й суттєвим потеплінням на ринку праці, а також зниженням конкуренції з 4-5 претендентів на вільне місце до трьох. Кількість вакансій зростає, конкуренція падає, а отже, компаніям потрібно докладати більше зусиль, щоб отримати хорошого фахівця. Ринок праці, який протягом декількох останніх років був на 100% ринком роботодавця, зараз на шляху зміни — становлення ринку споживача.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у березні 2017 року. В опитуванні взяли участь 843 респонденти з усієї України.

image02

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ