Уряд скасував всі обмеження на імпорт товарів в Україну

Кабінет Міністрів України скасував всі обмеження на імпорт товарів в Україну. Який вплив це рішення матиме на бізнес Львівщини пояснили у департаменті економічної політики Львівської ОВА.

Вчора, КМУ ухвалив постанову № 761 від 07 липня 2022 р. відповідно до якої рекомендував Національному банку забезпечити здійснення переказів за операціями з імпорту товарів, що класифікуються в товарних групах 01—97 УКТЗЕД згідно з Законом України «Про Митний тариф України», а також імпорту послуг, робіт, прав інтелектуальної власності, інших немайнових прав, призначених для продажу (оплатної передачі), за переліком згідно з додатком до цієї постанови.

Зокрема, назву постанови Кабміну № 153 від 24.02.2022 «Про перелік товарів критичного імпорту» змінили на «Про окремі питання щодо забезпечення здійснення імпорту» й затвердили перелік послуг, робіт, прав інтелектуальної власності, інших немайнових прав, призначених для продажу (оплатної передачі), за операціями з імпорту яких рекомендовано Національному банку забезпечити здійснення переказів.

«З першого дня війни було вкрай необхідно зберегти наявну іноземну валюту всередині держави, для унеможливлення падіння української економіки. Однак, упродовж 134 днів війни до Львівської ОВА звернулося більше 100 підприємств не лише області, але й цілої України, щодо включення критично необхідних товарів до переліку. Так склалося, що багато сировини, комплектуючих та обладнання бізнес ввозив з усього світу, тому такі строгі рамки імпорту обмежували розвиток та функціонування українського бізнесу. Місцеві органи влади і надалі підтримують зв’язок із бізнесом та центральними органами влади, щоб забезпечити конструктивний діалог та сталий розвиток економіки усіх галузей», – зазначив керівник департаменту економічної політики обласної військової адміністрації Степан Куйбіда.

Також в департаменті зазначили, що у зв’язку зі скасуванням обмежень на здійснення міжнародних валютних розрахунків за товари та поверненням мита і ПДВ на імпортні товари, прогнозується не лише збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, але й відновлення та зріст потужностей виробництва та експорту, які були до 24 лютого, що в цілому призведе до укріплення економічного фронту України.

Нагадаємо, український уряд запровадив перелік товарів критичного імпорту 24 лютого – на початку повномасштабного російського вторгнення. Зокрема, до нього входили критично необхідні товари: паливо, медикаменти, продукти харчування та інші товари першої необхідності.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ