В Україні буде створено Нобельський національний природний парк

Учора, 5 серпня 2018 року, на засіданні Уряду схвалено проект Указу Президента України про створення в Рівненській області нового природоохоронного об’єкта – Нобельського національного природного парку.
«У нинішні непрості часи створення нового природного парку, повірте, величезний здобуток. Всі ці рішення – результат десятирічної роботи сотні природоохоронців, екологів, науковців, громадських активістів. Створення парку дасть можливість зберегти і відтворити унікальні природні комплекси Західного Полісся. Він буде межувати із двома об’єктами ПЗФ – НПП «Прип’ять-Стохід» та Рівненським природним заповідником. Таке сусідство лише сприятиме розвитку екологічного туризму в Україні та збереженню унікальної для цього регіону флори і фауни. Новий парк охопить цінні природоохоронні, наукові та рекреаційні ділянки та створить можливість для працевлаштування місцевого населення», – сказав Остап Семерак.

За його словами, до території національного парку буде включено 25318,81 га земель державної власності, які надані природному парку в постійне користування. Парк буде розташований в Зарічненському районі Рівненської області.

Міністр також відзначив, що більша частина території парку входить до складу об’єкта Смарагдової мережі, що створена в рамках Бернської конвенції і межує з об’єктами мережі на заході.

«Смарагдова мережа – це міжнародна мережа, яка включає спеціальні природоохоронні території. І включення територій нового парку до їх складу підтверджує – у світі вже давно визнали його унікальність і природну цінність», – наголосив Міністр.

Остап Семерак також переконаний, що цей парк має ще й потужний рекреаційний потенціал, так через нього пролягає маршрут вузькоколійної залізниці «Антонівка-Зарічне», яка є найдовшою вузькоколійною залізницею Європи і вважається однією з візитних карток Рівненщини і туристичною родзинкою України.

Також до складу новоутвореного парку включено озера Нобель, Млин, Острівське, Велике, які є перспективними об’єктами для активного екологічного туризму.

Міністр переконаний, що зміна управління територією парку з інтенсивного ведення лісового господарства на природоохоронне, призведе до зменшення обсягу рубок, а в майбутньому до відновлення природних ресурсів.

Нагадаємо, що пріоритетом Міністерства екології та природних ресурсів є розширення природно-заповідних територій України до середньоєвропейського показника розміру природно-заповідного фонду.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ