В Україні стартував тиждень професійно-технічної освіти

Упродовж 22-26 листопада Міністерство освіти і науки спільно з роботодавцями, міжнародними партнерами та регіональними представниками проведе Всеукраїнський тиждень професійної освіти.

Захід покликаний привернути увагу до актуальності та важливості профтехосвіти.

«Ми започатковуємо надважливу традицію – тиждень професійної освіти. Такі події дозволяють поділитись досвідом, ідеями, популяризувати освіту серед школярів. Це важливо, адже ПТО це та сфера, що є найбільш наближена до реального сектору економіку і від неї залежить економічний розвиток держави. Професійно-технічна освіти в Україні стрімко розвивається, і про це варто говорити», – наголосив під час відкриття Тижня ПТО заступник міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук.

Проведення тижня професійної освіти започатковано у 2016 році в Європейському Союзі.
Цей тиждень щорічно вже 5 років поспіль організовують у листопаді та присвячують висвітленню найкращих практик та досягнень професійної освіти країн членів ЄС.

«Приємно, що Україна доєднується до Європейського тижня професійної освіти. Ми всі розуміємо наскільки вона важлива для розвитку економіки. Ми ухвалили рішення підтримати Україну на шляху реалізації реформування ПТО. Основним інструментом ми обрали програму “EU4Skills: кращі навички для сучасної України”. Вона успішно реалізовується. Подібні заходи сприяють підвищенню привабливості протехосвіти та збільшення інтересів молоді до ПТО», – акцентував керівник відділу місцевого розвитку та людського капіталу представництва ЄС в Україні Мартін Шрьодер.

На офіційному відкритті Всеукраїнського тижня професійної освіти обговорили перспективи співпраці бізнесу із закладами професійної освіти та модернізацію професійної освіти в Україні.

«Матеріально-технічна база та профорієнтація відіграють важливу роль при виборі закладу освіти випускниками шкіл, тому подібні заходи скеровані на те, щоб давати більше інформації та поширювати позитивні кейси наших закладів. Держава зараз значну увагу приділяє розвитку профтехосвіти, тож ми щороку оновлюємо та покращуємо майстерні, лабораторії, навчально-практичні центри ЗПТО. У цьому процесі важлива співпраця та участь усіх зацікавлених сторін. Впевнений, що Тиждень професійної освіти який ініціювали МОН і Офіс Президента пройде успішно і результативно , а головне продемонструю можливості професійної освіти та її важливість доя економіки краіни», – розповів керівник відділу професійно-технічної освіти департаменту освіти Львівської ОДА Іван Пикус

В межах Тижня професійної освіти заплановано І етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності із перукарського мистецтва, зварювальних робіт та технології моди. Окрім того, у закладах області передбачено проведення майстер-класів, круглих столів, екскурсів та інших заходів.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...