В Україні відбудуться Ігри Нескорених 2.0 ONLINE

Організаційний комітет Ігор Нескорених в Україні оголосив про початок перших онлайн-змагань для поранених військовослужбовців та ветеранів — Ігри Нескорених 2.0.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

Змагання Ігор Нескорених 2:0 ONLINE відбуватимуться в шести видах спорту: легка атлетика, пауерліфтинг, стрільба з лука, плавання, веслування на тренажері, велоспорт. Про це повідомляє АрміяInform.

Оксана Горбач, координатор проєкту «Ігри Нескорених в Україні», директор Центру стратегічних комунікацій «Стратком Україна» презентувала перші онлайн-змагання для поранених військовослужбовців та ветеранів.

«Цей унікальний формат змагань є відповіддю на ситуацію, у якій опинилася країна, а саме пандемія COVID-19. На початку весни закрито спортзали, фактично обмежено проведення спортивних заходів в офлайн-режимі. Це поставило під загрозу напрям спортивної реабілітації, оскільки в нас не було інструментів залучати ветеранів у спортивну реабілітацію. Хочу наголосити, що спортивна реабілітація — це не тільки про спорт. Він дає можливість залучати ветеранів у діяльність, яка допомагає їм сфокусуватися на собі та своєму здоров’ї. Це причина вийти з дому, соціально адаптуватися, інтегруватися і взаємодіяти із суспільством», — зазначила Оксана Горбач.

Це перші мультиспортивні адаптивні змагання в Україні у віртуальному форматі.

Всеволод Стеблюк, генеральний директор Директорату реабілітації, медичного забезпечення та соціальної реадаптації Міністерства у справах ветеранів України, розповів, що Ігри Нескорених дозволяють інтегруватися ветеранам в суспільство.

«Ігри Нескорених потрібні всьому суспільству, щоб усі могли побачити, що ми ветерани — такі ж, як і всі інші люди, і навіть трошки краще. Бо той бойовий досвід, те посттравматичне зростання, яке мають ветерани, воно допомагає виживати у складних умовах. Цей проєкт допомагає не замикатися в собі, зробити крок до перемоги над власними проблемами фізичного чи психічного стану», — сказав Всеволод Стеблюк.

Формат онлайн-змагань передбачає, що змагальна боротьба відбувається віртуально, кожен учасник самостійно обирає місце, де саме буде його виступ чи підхід до снаряду. Все, що потрібно для участі — бажання змагатися та засоби цифрової фіксації результату.

«Онлайн-платформа — це, передусім, можливість ветеранам у будь-якому куточку України взяти участь у цих змаганнях, які продумані так, щоб максимально залучити поранених ветеранів до цієї платформи. Ми записали з кожного виду спорту відео, яке презентують після завершення реєстрації учасників, у якому доступно пояснимо, як відбуватиметься процедура запису спортивних результатів», — розповів Тарас Шпук, представник Благодійного фонду «Повернись живим».

Реєстрація учасників Ігор Нескорених 2.0 ONLINE триватиме з 12 по 25 жовтня 2020 року.

Безпосередньо віртуальні змагання відбудуться з 31 жовтня по 22 листопада 2020-го.

Під час презентації проєкту заступник аташе з питань культури Посольства США в Україні Браян Фурман зазначив, що американський уряд вважає адаптивні види спорту ефективними для полегшення лікування і адаптації ветеранів.

6 грудня 2020 року в прямому ефірі на соціальних платформах Invictus Games Team Ukraine у Фейсбуці та YouTube офіційно оголосять результати й нагородять переможців у кожній дисципліні перших в Україні Ігор Нескорених 2.0. ONLINE. Медалі надішлють усім учасникам змагань.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ