В Україні хочуть заборонити продаж електронних сигарет неповнолітнім

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким пропонується запровадити акцизний податок на рідини, що містяться в електронних сигаретах, та заборонити продаж таких сигарет і заправних контейнерів до них неповнолітнім. Про це повідомляє Укрінформ.

Законопроектом пропонується запровадити ставку акцизного податку на рідини, що використовуються в електронних сигаретах, які містяться, у тому числі, в складі картриджів, заправних контейнерів, резервуарів та встановити її у розмірі 1,10 гривень за мілілітр.

У пояснювальній записці зазначається, що оскільки запровадження ставок акцизного податку передбачає введення в українське законодавство поняття електронні сигарети, даним проектом закону пропонується комплексно врегулювати особливості виробництва та обігу електронних сигарет.

Законопроектом пропонується законодавчо визначити поняття “сигари”, “сигарили”, “малі сигари” та встановити заборону продажу електронних сигарет неповнолітнім, вимоги до маркування електронних сигарет та введення електронних сигарет на ринок.

У разі прийняття законопроекту він набуде чинності з 2019 року, крім змін до законодавства, які зобов’язують виробників та імпортерів електронних сигарет і заправних контейнерів повідомляти Держсанепідслужбу про будь-які вироби, які вони мають намір реалізовувати на території України та щодо зазначення на упаковках заправних контейнерів та електронних сигарет відомостей про інгредієнти. Пропонується, щоб ці зміни набули чинності через півроку з дня, наступного за днем опублікування закону.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його метою є запровадження акцизного податку на рідини, що містяться в електронних сигаретах, а також запровадження якісного та ефективного регулювання у сфері виробництва, обігу електронних сигарет наближеного до вимог законодавства Європейського Союзу. Очікується, що ухвалення закону збільшить доходи держбюджету.

У кінці червня в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначала, що в Україні майже кожен 5 підліток (13-15 років) є споживачем електронних сигарет відповідно до результатів Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну проведеного у 2017 році.

За словами Супрун, використання електронних сигарет некурцями, особливо дітьми та підлітками, може призвести до виникнення нікотинової залежності та підвищує ризик почати курити звичайні сигарети. Вона наголосила на ризиках активного та пасивного куріння е-сигарет. Супрун порадила утримуватись від використання цих пристроїв.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ