В Україні заборонили встановлювати люки і дощоприймачі на тротуарах

З 1 вересня 2018 року діють нові державні будівельні норми (ДБН) щодо проектування вулиць і доріг в населених пунктах, згідно з якими не допускається встановлення приямків від люків та дощоприймачів на тротуарах. Норма стосується будівництва нових та реконструкції існуючих доріг.

Згідно з новими ДБН, на пішохідній зоні тротуару не допускається встановлювати приямки від люків та дощоприймачів, тимчасові споруди, рекламні конструкції, дорожні огорожі, опори, сходи і ґанки будинків, повідомив Урядовий портал.

Крім того, покриття пішохідних зон повинно бути неслизьким, гладким і без зазорів, а також, за можливості, відрізнятися від покриття інших зон тротуару кольором або матеріалом.

«Ще одна норма безпеки для пішоходів – не допускається на тротуарах проектувати люки та дощоприймачі. Коли людина провалюється в люк, вона може отримати значні травми. […] Тому, щоб унеможливити громадян від додаткової небезпеки, на місцях руху пішоходів тепер їх розміщувати не можна», – процитував Урядовий портал заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лева Парцхаладзе.

Нагадаємо, що нові ДБН також передбачають обладнання зупинок громадського транспорту захисними стовпчиками.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ