В Україні запрацювала соціальна карта територіальних громад

На сайті Міністерства соціальної політики України в тестовому режимі запрацювала соціальна карта територіальних громад. Це – інформаційна панель з основними статистичними даними щодо захисту дитини і надання соціальних послуг в громадах.

Всього буде оприлюднено 160 індикаторів соціальної карти, зокрема за такими напрямками:
– створення та забезпечення функціонування служб у справах дітей;
– захист прав дітей в територіальній громаді;
– забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
– суб’єкти, що надають соціальні послуги вразливим категоріям населення;
– інші питання соціального захисту населення.

Візуалізовані дані (https://www.msp.gov.ua/content/rozvitok-simeynih-form-vihovannya.html) доступні як на узагальненому загальнодержавному рівні, так і на регіональному, районному рівнях та по кожній територіальній громаді.

Крім статистичних даних користувачі можуть отримати на карті контакти кожної територіальної громади, служби у справах дітей (у разі утворення) та суб’єктів надання соціальних послуг (у разі наявності) в них.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року почала працювати нова вертикаль із надання соціальних послуг. Відтак, всі звернення із соціальних питань повинні прийматипредставники територіальної громади.

У цьому контексті повідомляємо, що Міністерством соціальної політики розроблено проект постанови Уряду «Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо організації соціальної роботи у територіальній громаді» у межах спільного з міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що реалізується в Україні з 2014 року.

Важливо, що пілотний проєкт спрямований на стимулювання та надання допомоги територіальним громадам щодо організації соціальної роботи з сім’ями, які з об’єктивних причин не можуть подолати складні життєві обставини. Під час його реалізації передбачено проведення з 1 липня поточного року по 31 грудня 2022 року апробації інтегрованої моделі надання соціальних послуг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та одиноким матерям.

Відтак, у проведенні апробації можуть брати участь територіальні громади з населенням до 40 тис. осіб, у яких:
– введено посади фахівців із соціальної роботи та забезпечено надання соціальних послуг;
– забезпечено діяльність комунального закладу, який надає комунальні послуги;
– створено у структурі органу місцевого самоврядування структурний підрозділ з питань соціального захисту населення;
– визначено заступника голови, до повноважень якого належать питання соціального захисту населення;
– частка отримувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та одиноким матерям складає не менше ніж 0,6 відсотків загальної чисельності населення територіальної громади;

– прийнято рішення сільської, селищної, міської ради територіальної громади про надання соціальних послуг за рахунок коштів місцевого бюджету з урахуванням положень частини сьомої статті 28 Закону України «Про соціальні послуги».

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ