Великий (Чистий) четвер

Всі християни знають, що в Чистий Четвер потрібно вимити тіло та оселю. Однак, не всі знають, що насправді необхідно робити в це свято. Цей день ще називають Великий Четвер й він має дуже важливе значення для всіх вірян.

За біблійними переказами, в цей день, Ісус зібрав своїх апостолів на Таємну вечерю. Він омив їм ноги, розділив хліб з вином та повчав жити смиренно й любити ближнього свого. Також, Ісус повідомив учням, що його невдовзі зрадять, але не назвав ім’я.

Так і сталося. Іуда продав свого наставника за 30 срібних монет в ніч з четверга на п’ятницю.

В цей день всі християни миються. Правильно це робити не ввечері, а зранку до сходу сонця. Щоб очиститись від гріхів, потрібно вмитися зі срібного посуду. Підійде для ритуалу, навіть, ложка виготовлена зі срібла.

Потім господарі приймалися до прибирання. Необхідно ретельно вимити вікна, підлогу та заглянути в кожен куточок оселі. Пил, який накопичується зберігає негативну енергетику, тому потрібно від нього позбутися.

Найголовніша традиція – це приготування святкової паски та крашанок. Тісто необхідно замісити вранці та поставити підходити. А ввечері, помолившись, господиня займається безпосередньо випіканням. Якщо паска вийде пишною, то родину чекає щастя та добробут. Черства випічка віщує хвороби та злидні.

Також, віряни насипали в полотняний мішечок пригоршню солі та відкладали на зберігання. Вважалося, що спеція набувала особливих цілющих властивостей.

Що заборонено робити у Чистий Четвер:
Не можна залишати оселю брудною, це принесе хвороби та нещастя.
Заборонено виносити з дому речі, продукти й гроші та давати в борг – це дуже погана прикмета.
Не можна залишати замочені речі та брудний посуд. Їх обов’язково потрібно випрати та помити.
В цей четвер заборонено веселитися, гадати та відзначати святкові події. А також, вживати їжу, яка під забороною під час посту.

Обов’язково потрібно прибрати зранку. Хоча б помити посуд або винести сміття.

Цей день є сприятливим для першого підстригання малюків. Також, господарі стригли худобу, щоб накликати удачу.

Самотнім жінкам, рекомендується після душа, прочитати молитву та сходити до храму на службу Божу.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ