Верховна Рада заборонила вирубувати Карпати

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону «Про внесення змін до деяких законів (щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону)».
Про це повідомляється на офіційному порталі парламенту.
За прийняття відповідного законопроекту №6749 за основу проголосували 259 народних депутатів, жоден не проголосував проти.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що у 2000 році був прийнятий закон «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону», який вводив мораторій на 10 років на проведення суцільних рубок головного користування в ялицево-букових лісах на стрімких схилах Карпат.
Відповідно у 2011 році цей мораторій перестав діяти, і стало знову можливим проводити суцільні рубки ялицево-букових лісів.
«Цей законопроект спрямований на вдосконалення заходів щодо охорони ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону від суцільного вирубування як з підприємницькими, так і з оздоровчими цілями», – йдеться у пояснювальній записці.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ