Випускний-2021

Знакова, довгоочікувана подія для всіх учнів та студентів, зародилось з не таких вже незапам’ятних часів, як це може здатися на перший погляд. Посудіть самі: як тільки людина стала створювати перші навчальні заклади, комусь неодмінно в голову прийшло відсвяткувати той день, коли можна було б сміливо сказати – «прощай рідна альма-матер!» і «вітаю тебе світ!».

Перші випускні святкування, наприклад, на теренах слов’янської території, з’явилися в XVII-XVIII столітті. У Європі дещо раніше, в Азії, Африці, Америці і на інших регіонах – в суворій відповідності з логікою вищевказаного процесу.
Як відомо, не все можна пояснити, використовуючи одну тільки логіку і слов’янській культурі це до справді відомо. У житті студента і школяра відбувається багато різноманітних сумних і радісних подій, але випускний – досить рідкісне з них. Це рубіж, до якого лежить досить тривалий шлях і не всі, проходячи його раз, погоджуються повторити цей подвиг, так що іноді випускний буває тільки один, і це сумно. «Вік живи – вік учись!» – є бажання кричати в такі моменти.

Церемонії випускних вечорів у школах і коледжах, спеціальних технічних та вищих навчальних закладах починають проводитися з двадцятих чисел червня, до моменту, коли останні іспити вже позаду, підсумок підведений, і нарешті можна розслабитися. У кожного навчального закладу є свої традиції проведення «Випускного». Хтось влаштовує справжні і барвисті бали, хтось робить широку культурну програму, десь все проходить скромно, але від цього не менш святково, десь роблять це з таким розмахом, що сам процес можна сміливо ставити в ровень стихійного лиха.

Наприклад, в Китаї щасливчики випускники традиційно викидають з вікон все, що може нагадувати про школу – ручки і зошити, лінійки, щоденники та іншу використану канцелярію. Багато китайських міст після випускних довго і грунтовно доводиться прибирати.

На Кубі випускний – це абсолютно офіційний захід. Проводиться загальна лінійка з врученням державних дипломів, обов’язкова напутня промова директора навчального закладу чи школи і тільки після офіційної частини випускники передислокуються на пляж і починають свої власні веселощі аж до самого ранку.

В Австралії, наприклад, існує усталена традиція приїжджати на випускний, використовуючи будь-якої незвичайний транспорт. Це може бути навіть трактор чи пожежна машина.

В європейській Польщі випускний бал проводиться за сто днів до закінчення школи, це приблизно взимку, в кінці січня. Подія носить назву «Stodniowka». Традиційно, відкриваючи бал полонезом, перша пара – це сам директор навчального закладу з ким-небудь з випускниць або випускників, у разі якщо директор жіночої статі. Потім настає справжні веселощі з піснями і танцями в особливо винахідливо прикрашеному залі.

У Франції все сумно. Через те, що учні найчастіше змінюють навчальні заклади, свято відзначається в дуже рідкісних випадках або не відзначається зовсім.

У Швеції ж навпаки, випускний починається з вишуканого святкового сніданку. Форма одягу класична: юнаки в строгих костюмах, дівчата в білому. Всі випускники заздалегідь купують спеціальну білу шапочку, на якій робляться пам’ятні написи товаришів по навчанню і викладацького складу, друзів і хороших знайомих. По закінченню урочистої частини існує обов’язковий церемоніал: під радісні оплески всіх присутніх, випускники вибігають на вулицю і за традицією підкидають ці шапочки в повітря. Потім свято переміщається на вулиці міст і населених пунктів: випускники сідають у автомобілі з відкритим верхом і їздять містом під супровід звуків клаксонів, музики і гучних радісних вигуків. Закінчуючи свято, випускники намагаються відвідати будинки найбільшої кількості своїх колег, з обов’язковим приношенням на знак своєї уваги пам’ятних подарунків.

В Індії все скромніше: випускникам на згадку видається традиційний своєрідний сувій, в якому присутні дані про однокласників: дати народження, адреси і невеликі коментарі про кожного з них.

Випускники Німецьких навчальних закладів традиційно вигадують собі свій власний випускний гімн і емблему, друкують стінгазету, де збирають інформацію про свій клас. Кожен випускник, залишаючи про себе пам’ять, на прощання садить квіти або дерево в шкільному саду.

У Норвегії свято випускного починається традиційно за два тижні до закінчення школи. Учні одягаються в різнобарвні смішні комбінезони і продовжують свої веселощі всі 14 днів до випуску, а в ніч на 1-е травня всі однокласники пишуть на цих костюмах один одному будь-які записки. Кольори костюмів, як правило, означають майбутні професії випускників. Червоні використовують ті, хто вибирає економічні напрями, сині – для тих, хто вирішив вступати до університету, білі використовують спортсмени, в чорні – для майбутніх технарів.

У Сполучених Штатах Америки дата випускного вечора в шкільних календарях зазвичай позначається як «Degree Day» і зв’язується також з переходом учня на новий рівень навчання.

Американський випускний бал дуже істотно відрізняється від наших уявлень: на балу не вітається і заборонений алкоголь, відсутні урочисті промови, не проводиться вручення атестатів і немає батьків. На вечірній урочистий бал приходять парами. Юнаки, як правило, беруть напрокат смокінг і орендують розкішний лімузин. Дівчата надягають свої перші, завчасно придбані і справжні вечірні сукні. Не можна танцювати з чужим партнером. Святкова подія носить назву «Prom» – прогулянка.

Повернемося до наших реалій… Вітаємо наших випускників і бажаємо успіхів, справжніх досягнень! З Днем випускного Вас! Зі святом!

У 2021 році Випускний припадає на 26 червня.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ