Випускники з окупованих територій можуть вступати до будь-якого українського вишу без ЗНО

Верховна Рада ухвалила президентський закон про внесення змін до закону “Про вищу освіту” щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Криму та Севастополя, Донецької та Луганської областей (№ 3734).
За це рішення проголосували 310 народних депутатів із 368 зареєстрованих у сесійній залі, передає forpost, посилаючись на “УНІАН”.

Законом, зокрема встановлюється, що для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія АРК і Севастополя, за їхнім бажанням забезпечується безоплатне навчання зі стипендіальним забезпеченням на підготовчих курсах закладів вищої освіти тривалістю до одного року з наступним вступом до закладів вищої освіти як внутрішньо переміщених осіб у порядку, визначеному Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти. Для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія АРК і Севастополя, які отримали документ про повну загальну середню освіту, прийом на навчання до закладів вищої освіти здійснюється у межах установлених квот прийому до закладів вищої освіти України. Розмір квоти для прийому осіб, місцем проживання яких є ці території, встановлюється центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки для закладів вищої освіти.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Як заявив, представляючи законопроект, голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, народний депутат від “Слуги народу” Сергій Бабак, законом запроваджується можливість вступу за вступними іспитами, у межах установлених квот, для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та територія населених пунктів на лінії зіткнення, – до усіх закладів вищої освіти. На сьогодні, сказав Бабак, вступ за квотою було передбачено лише для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія АРК і Севастополя, і лише до певних закладів вищої освіти.

“Молодь з окупованих територій матиме змогу вступати без складання зовнішнього незалежного оцінювання до будь-якого закладу вищої освіти в Україні, а не за обмеженим окремим списком, як це відбувається зараз. У кожному виші діятимуть квоти, і абітурієнти, які вступають на навчання з непідконтрольної території, конкуруватимуть в межах цієї квоти”, – пояснив Бабак.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...