Вірус грипу найчастіше передається через руки

Щорічно в холодну пору року про себе нагадують такі інфекційні захворювання, як грип та ГРІ. Епідемічний сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, який розпочався у жовтні, триватиме до травня наступного року. У цей період значно зростає ризик захворіти.

Так, за даними ВООЗ, у епідсезоні 2019−2020 років у нас будуть циркулювати такі штами вірусу грипу:
— A/Brisbane/02/2018 (H1N1)pdm09;
— вірус A/Kansas/14/2017 (H3N2);
— вірус B/Colorado/06/2017(лінія В/Victoria/2/87);
— вірус B/Phuket/3073/2013 (лінія В/Yamagata/16/88).

В порівнянні з минулим епідсезоном, новими для нас будуть віруси «Канзас», «Брізбен» та «Фукет».

Грип — це легке захворювання, яке для більшості людей проходить цілком нормально. Проте для певної категорії осіб може протікати дуже важко з розвитком ускладнень аж до летального наслідку. Тому рекомендуємо усім також проходити вакцинацію — як єдиний специфічний метод вакцинації від грипу. Ця вакцинація не є обов’язковою, тому робиться за бажанням пацієнта. Вакцини продаються у вільному доступі в аптеках.
Також рекомендуємо всім чітко дотримуватися методів неспецифічної профілактики. Зокрема, часто мийте руки, бо найчастіше інфекція передається саме через руки. Ведіть здоровий спосіб життя, висипайтеся, правильно харчуйтеся, провітрюйте приміщення.

Найефективнішим способом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час введення вакцини — вересень-жовтень, проте щеплення можна зробити і впродовж усього епідсезону захворюваності на грип та ГРІ. Імунітет після введення вакцини формується через 14 днів.

На сьогодні в аптечній мережі міста наявні дві вакцини для профілактики грипу: Ваксігрип виробництва Франції та ДЖІСІ ФЛЮ виробництва Кореї. Вакцину можна придбати за рецептом сімейного лікаря. Доставити її в кабінет щеплень потрібно в сумці- холодильнику (її дають в закладі охорони здоров’я). Саму процедуру вакцинації можна отримати в усіх закладах охорони здоров’я міста.

Також не варто забувати і про неспецифічні заходи профілактики грипу. Дотримуйтесь кількох простих речей, щоб не захворіти:
— уникайте відвідування місць з великим скупченням людей;
— регулярно провітрюйте приміщення і робіть вологе прибирання;
— привчіть себе до корисних звичок: будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, харчуйтеся поживною їжею;
— одягайтеся відповідно до погоди, тримайте ноги в теплі;
— уникайте близького контакту з хворим;
— мийте руки;
— намагайтесь не торкатися обличчя;
— прикривайте серветкою ніс та рот під час кашлю та чхання — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

А якщо захворіли — візьміть лікарняний і сидіть вдома. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на роботу), лише сприятиме поширенню інфекції.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...