Вперше в Україні: Львівські лікарі провели складну операцію на обличчі

У Львові медики виконали складну поєднану ортогнатично-артропластичну операцію з реконструкції обличчя

Про це інформують в прес-службі Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова, пише Depo.Львів.
Як зазначається, ще у 5-річному віці хлопець потрапив у ДТП, де отримав складні переломи нижніх кінцівок та нейротравму. Тоді медики не змогли діагностувати травму – перелом нижньої щелепи. Через декілька днів внаслідок цього хлопець не міг повноцінно відкрити рота чи жувати, він жахливо спав уночі.

Зараз хлопцеві 20 років, і він звернувся до медиків із давньою травмою, де йому встановили новий діагноз.

“До нашої лікарні хлопець звернувся з ускладненнями після невдалого попереднього лікування. Діагноз – деформуючий остеартроз лівої та кістковий анкілоз правої суглобової головки. Простішими словами – давня травма призвела до хронічного захворювання суглобів із практично цілковитою їхньою нерухом. Після попередньої косультації провели ортодонтичну підготовку до складної операції. Виготовлено ортогнатичний план в лабораторії Eurosplint та протези індивідуальних суглобів”, –розповіли про цей випадок у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.

Операція тривала 12 годин. Лікарі виконали складне поєднане хірургічного втручання: бімаксилярну ортогнатію з геніопластикою та артропластику сронево-нижнєщелепових суглобів. Оскільки прагнули повернути щелепи у правильне положення та відновити деформовані суглоби.

Для цього спеціалісти усунули розростання кісткової тканини, що заважало при відкриванні рота, розташували спочатку скронево-нижньощелепові суглоби, потім допереду висунули верхні щелепи та підборіддя.

Наразі вигляд обличчя хлопця істотно змінився. Тепер він може вільно рухати щелепою.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ