ВРУ заборонила вирубувати ялицево-букові ліси в Карпатах

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №0873 про введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону.

За відповідний законопроект у цілому проголосував 301 народний депутат.

Законом вдосконалено заходи щодо охорони ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону від суцільного вирубування як з підприємницькими, так і з оздоровчими цілями.

Законом внесено зміни до законів України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону».

Цими змінами, зокрема: забороняється проведення рубок головного користування в господарській зоні національних природних парків, у заказниках, проведення суцільних рубок головного користування ялицево-букових лісів на стрімких схилах Карпатського регіону; визначається зміст термінів «ялицево-букові деревостани», «суцільні рубки», «рубки формування та оздоровлення лісів» тощо.

Проект Закону зареєстровано за №0873.

Як повідомляють у пояснювальній записці, закон дозволить уникнути ситуацій, коли під виглядом проведення санітарних рубок суцільним методом вирубують значну частину ялицево-букових деревостанів.

Пропонують також розширити до 2030 року мережу лісових автодоріг з твердим покриттям у лісах регіону до 10 км на 1 тис. га.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...