Всесвітній день боротьби з інсультом

Відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом в третій декаді листопада. Виник в 2006 році під егідою World Stroke Organization. Заходи дня присвячені інформуванню про профілактику і лікування інсульту, а також підтримці тих, хто пережив інсульт.

Фактори ризику розвитку інсульту, як повідомляють медики, аналогічні факторам ризику розвитку ішемічної хвороби серця та інших судинних захворювань. Ефективні стратегії профілактики, за рекомендацією Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), включають зосередження уваги на ключових факторах, які можна і потрібно взяти під контроль: гіпертонію, підвищені рівні ліпідів і діабет. Не можна виключати ризики, пов’язані з факторами способу життя такими, як куріння, низький рівень фізичної активності, нездорове харчування і схильність до ожиріння.

У всьому світі цереброваскулярні нещасні випадки (інсульт) є другою основною причиною смерті і третьою основною причиною інвалідності. Інсульт – раптова смерть деякого числа клітин головного мозку через брак кисню, коли потік крові до мозку порушується при блокуванні або розриві відповідних кровоносних судин. Він також є основною причиною недоумства і депресії.

У 2006 році з ініціативи Всесвітньої організації, що займається проблемами інсульту (World Stroke Organization або WSO), вперше був заснований Всесвітній день боротьби з інсультом, який тепер щорічно відзначається 29 жовтня. Заходи цього всесвітнього події спрямовані на поширення знань та інформації про профілактику і лікування цього захворювання, а також на інформування широкої громадськості про методи забезпечення кращого догляду, допомоги та підтримки потерпілим від інсульту хворим.
Статистика і дані з сайту ВООЗ: в глобальному масштабі 70% інсультів і 87% смертельних випадків, пов’язаних з інсультом, а також скорочення тривалості життя, викликане інвалідністю, зустрічаються в країнах з низьким і середнім рівнем доходів населення. Протягом останніх десятиліть кількість випадків інсульту скоротилася на 42% в країнах з високим рівнем доходів. В середньому, інсульт став траплятися на 15 років раніше і викликає більше смертельних випадків. Він все більше зачіпає людей на піку їх продуктивного життя і цьому необхідно активно протидіяти. Це вже не тільки медична, але і соціальна проблема, про яку має право знати кожен!

Перша допомога при інсульті – обов’язкова госпіталізація! Виклик карети швидкої допомоги. Пам’ятайте: під час інсульту кожна хвилина має значення! Швидке лікування може зменшити пошкодження головного мозку, яке може стати результатом інсульту. Знаючи ознаки і симптоми інсульту, ви можете вжити швидких заходів і, можливо, врятувати життя – може навіть своє власне.

Симптоми інсульту: раптова поява слабкості в м’язах або оніміння однієї половини тіла (обличчя, рука, нога); раптове порушення мови; раптове порушення зору, роздвоєння предметів; раптова втрата рівноваги, через що хворий не може йти (найчастіше в поєднанні з нудотою та / або втратою свідомості); раптовий сильний головний біль без явної причини (такого болю раніше ніколи не було).

Одне з головних завдань при профілактиці інсульту – стежити за своїм здоров’ям, не забувати систематично перевіряти артеріальний тиск (особливо, якщо є схильність до підвищення), відвідувати лікаря, займайтися розвитком нормальної фізичної активності і стежити за своїм харчуванням. Ваше здоров’я – перш за все у ваших руках.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ