Як утеплити квартиру зсередини та зовні

Краще подбати про помешкання до холодів.

В Україні влада неодноразово попереджала громадян, що майбутній опалювальний сезон може бути найскладнішим за всі роки Незалежності. Тому постає питання про те, як утеплювати квартиру, щоби підготуватися до холодів. Про те, як утеплити вікна, стіни, підлогу, балкон, щоб квартира зберігала тепло, які є ефективні та бюджетні способи підготовки житла до зимового періоду у матеріалі OBOZREVATEL.

Якщо зробити це правильно, втрата тепла в приміщенні значно знизиться, надходження холоду зменшиться і температура буде вищою.

Як утеплити вікна?

Холод надходить у квартиру через вікна, тому найпростіший спосіб уникнути цього – поставити склопакети. При виборі склопакетів потрібно віддавати перевагу низькоемісійним, оскільки вони пропускають менше тепла.

Є й більш економічний варіант – заклеїти щілини силіконовим герметиком. Він наноситься на стики (зовні вікна) по всьому периметру. При цьому герметик треба наносити лише на суху поверхню.

Утеплити вікна допоможе і монтажна піна. Її потрібно наносити між рамою та стіною. Також можна використовувати прогумований ущільнювач, але його доведеться щороку міняти з настанням холодів. Зберегти тепло допоможе теплозберігаюча плівка, вона легко клеїться до скла за допомогою звичайного фена.

Особливо сильно вікна «продуваються» в холодніший час доби. Тому на ніч рекомендується закривати штори та опускати жалюзі, що допоможе знизити втрату тепла.

Утеплюючи вікна, не можна забувати про підвіконня. Справа в тому, що під ними часто бувають щілини. Щоб їх заклеяти, можна використовувати ущільнювачі з гуми, поролону, поліуретану, полівінілхлориду та інших матеріалів. Але якщо щілини дуже великих розмірів, то підійде монтажна піна.

Як утеплити двері?

Ідеальний варіант у цьому випадку – установка других дверей. Так, зовнішня візьме на себе захисні функції, а внутрішня утеплить. Однак для реалізації цього доведеться серйозно витратитись.

Утеплити квартиру в короткий термін і дешевше можна іншими способами. Наприклад, за допомогою накладного ущільнювача чи щітки. Для встановлення щітки можна використовувати затискач, клейку стрічку або гвинти.

Також можна виконати оббивку дерматином. Перед покриттям рекомендується утеплити двері за допомогою поролону, пінопласту або скловати.

Важливо стежити за тим, щоб вхідні двері в під’їзд (а також тамбурні) були зачинені. Але якщо в ній є щілини, то вона пропускатиме повітря, а в квартирі буде холодніше через протяг.

Як краще утеплити стіни?

Утеплити стіни складніше, ніж вікна або двері, адже доведеться почати справжній ремонт. Зробити це можна як ізсередини, так і зовні. Звичайно, дорожче коштуватиме другий варіант, для цього можна вибрати такі елементи:

Пінопласт;
Мінеральна вата;
Клей для утеплювача;
Лугостійка штукатурна сітка;
Штукатурка;
Грунтовка.
У цій справі потрібно продумати хорошу вентиляцію приміщення, інакше у квартирі може з’явитись підвищена вологість. Багато фахівців говорять, що утеплення стін зовні не завжди дає очікуваний результат і найкращим варіантом у такій ситуації є утеплення всього будинку – з першого до останнього поверху.

Основні елементи утеплення стін зсередини:

Пінополіуретан;
Пінофол;

Рідка кераміка;
Поліфом;
Пінополістерол;
Мінеральна вата.
Перед тим, як утеплювати квартиру зсередини, потрібно розуміти, що площа приміщення може значно зменшитися. Це залежить від початкових розмірів та обсягу вибраного матеріалу. Також важливо робити все з дотриманням правил, тому що у стінах можуть з’явитися грибок та пліснява.

Утеплити підлогу: як це зробити?

Найпростіший спосіб, звичайно ж, зробити підлогу з підігрівом, але цей варіант не з дешевих. Існують альтернативи. Допоможе утеплитися навіть простий м’який килим.

Є й інші способи: нанесення гідроізоляції та будівельної суміші, встановлення бетонної стяжки, укладання утеплювача на підлогу.

Як утеплити балкон?

Для початку проводять його скління, а вже потім можна утеплювати стіни та підлогу на ньому. Перше можна зробити за допомогою:

Мінеральної вати;
Пінопласту;
Пінополістиролу;
Пінополіуретану.
Після цього можна переходити до підлоги. Фахівці рекомендують запінити всі щілини та отвори, а після цього обмазувати нижню частину стіни гідроізоляційним складом. Потім на поверхню укладається утеплювач. Найчастіше для цього використовують:

Пефонол;
Пінопласт;
Піноплекс;
Мінеральну вату.
Підвищити ефективність батарей: як саме

Людям, у яких в квартирах встановлені старі чавунні батареї опалення, найкращим із варіантів буде замінити їх на сучасні біметалічні радіатори.

Утеплити свою квартиру можна також за допомогою фарбування батарей. Справа в тому, що тепловіддача у темних предметів вища, ніж у світлих. Тому фарбування білого радіатора у коричневий або чорний колір підвищить виділення тепла. Але є важлива деталь: потрібно вибирати емаль із найнижчою здатністю до теплоізоляції.

Також покращити теплообмін батареї допоможе видалення зайвої фарби та пилу.

До речі, іноді менш ефективним радіатором роблять самі мешканці квартири. Наприклад, часто батареї закривають меблями, коробками, щільними шторами, що перешкоджає циркуляції повітря.

Також для поліпшення теплообміну можна використовувати вентилятор для посилення циркуляції повітря.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ