Як вберегти здоров’я на свята

Міністерство охорони нагадує правила, які допоможуть українцям уникнути негативних для здоров’я наслідків від святкових застіль. Про це повідомили у прес-службі МОЗ.
«У святкові дні завжди складно стриматись від поганих звичок у харчуванні. Нагадуємо вам про правила, які збережуть здоров’я на свята», – йдеться в повідомленні.
– Вмійте сказати собі «стоп!»: відмовтеся від додаткової порції, якщо відчули ситість.
– В період свят обов’язково їжте овочі – сирі, тушковані, варені чи запечені. Вони не містять великої кількості калорій (за виключенням крохмальних – картоплі та інших), містять багато харчових волокон, вітамінів, мінералів та біофлавоноїдів. Денна норма – 300 г.
Також рекомендуємо споживати корисні продукти з усіх груп щодня: овочі та бобові; фрукти та ягоди; цільні злаки та горіхи; молочні та кисломолочні продукти; риба, м’ясо, яйця.
– Пийте достатню кількість води. Норма рідини в день для дорослої людини – 4% від загальної маси тіла, але орієнтуйтеся на свою спрагу. Обирайте напої, які не містять багато калорій.
– Пам’ятайте, що безпечної дози алкоголю не існує. Однак якщо ви все-таки не можете відмовитись від спиртних напоїв, пийте більше води (склянку після кожного келиху алкогольного напою), уникайте соків та газованих напоїв.
Не займайтесь самолікуванням. Задяки рекламі новорічні і різвяні свята асоціються з прийомом препаратів, що начебто полегшують травлення. Однак переважна більшість подібних препаратів не входить до переліку засобів доказової медицини, і може нашкодити.
Перед прийомом будь-яких медикаментів порадьтесь з лікарем! Замість сумнівних препаратів вийдіть на прогулянку. У свята і у будні намагайтесь більше рухатись.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...