Як зменшити ризик появи діабету?

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, наскільки важливо вести здоровий спосіб життя, а також яку роль він відіграє у попередженні розвитку діабету. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«Ми часто чуємо, що здоровий спосіб життя – універсальна пігулка від усіх хвороб. Відчути це на власному досвіді не завжди вдається з першого разу. Втім, люди, які вже перейшли на цю світлу сторону, залишаються там назавжди.

Здебільшого механізм дії здорового способу життя працює як профілактика та запобігання багатьох захворювань. Поява та розвиток цих хвороб саме й впливають на якість та тривалість життя. Одна з них – діабет 2 типу. За даними ВООЗ, захворюваність на цю хворобу у світі постійно зростає. Окрім генетичних факторів, великий внесок в це роблять чинники, що пов’язані зі стилем життя – малорухлівість, незбалансоване харчування та наявність надмірної ваги», – розповіла Уляна Супрун.

Вона зазначила, що власне здоровий спосіб життя може допомогти попередити розвиток діабету і навіть сповільнити прогресування хвороби. Досягти цього можна саме завдяки зміні раціону харчування та достатньому рівню фізичної активності.

«У дослідженні взяли участь люди, які знаходились в зоні ризику появи діабету. Учасників було поділено на три групи: одна з них мала дотримуватися певних змін раціону харчування та способу життя (зменшити вагу на 7% та мінімум 150 хвилин активності на тиждень), друга група приймала призначені ліки (метформін) та контрольна група, що приймала плацебо.

Люди, які зважились на інтенсивну зміну стилю життя , через 3 роки зменшили ризики появи діабету на 58%. Навіть через 10 років після участі в дослідженні у цих людей спостерігався на 34% нижчі ризики. Водночас у представників групи, які протягом 3 років приймали призначені ліки, ризик розвитку діабету знизився на 31%, а через 10 років – на 18%, що також є значним досягненням. Такі дослідження ще один доказ того, що варто докласти зусиль і змінювати свій стиль життя. Це може бути важко, втім варте того», – наголосила Уляна Супрун.

Як змінити свій раціон, щоб зменшити ризики появи діабету:
– Зменшуйте споживання або взагалі відмовтесь від добавок цукру та попередньо оброблених продуктів харчування, включно з обробленими зерновими продуктами (мука вищого сорту, білий рис). Краще – замініть на цільнозернові.
– Збільшуйте споживання клітковини – овочів та фруктів. Фрукти та овочі, які не містять крохмалю, повинні складати щонайменше половину щоденного раціону.
– Бобові культури (сочевиця, боби, нут, горох) також містять багато клітковини та корисного для здоров’я рослинного білка. Люди, які їдять багато продуктів з високим вмістом клітковини, як правило, з’їдають менше калорій, не набирають надмірної ваги, а отже мають менший ризик розвитку діабету.
Якщо плануєте змінити харчові звички, то в цій справі вам допоможе ваш лікар. Він може якнайкраще проаналізувати ваші звички, допомогти порадами та підтримувати в ризикованих ситуаціях.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ