Зареєстровано законопроект про відмову від послуги теплопостачання

У Верховній Раді зареєстрували законопроект про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо права на відмову від послуги постачання теплової енергії.
Законопроектом №8431 запроваджується процедура відмови споживача від послуги із постачання теплової енергії.
Читайте більше тут: Новини Львівщини
Як відзначено у законопроекті, згідно з чинним законодавством особа, яка тимчасово не проживає у квартирі, сьогодні має можливість припинити споживання електричної енергії, газу та води, проте, вона надалі зобов’язана здійснювати оплату теплової енергії, якою не користується.
Така ситуація прямо суперечить частині першій статті 19, статті 41, частині четвертій статті 42 Конституції України, оскільки, фактично, держава зобов’язує власника житла користуватися певною послугою, яка йому може бути не потрібною.
Запропонований депутатами законопроект передбачає право власника квартири подати до виконавця послуги із постачання теплової енергії заяву про відмову від даної послуги.
Отримавши заяву, виконавець послуги повинен протягом місяця безоплатно розробити технічні умови (ТУ) відключення. Такі умови не можуть охоплювати роботи за межами квартири споживача.
Як правило, ТУ передбачатимуть відокремлення внутрішньоквартирної мережі від мережі централізованого теплопостачання та встановлення відповідних трубопроводів з метою забезпечення проходження теплової енергії до квартир, які продовжують користуватися послугою.
ТУ виконуються власником квартири власним коштом поза межами опалювального сезону. Після завершення робіт виконавець послуги з теплопостачання направляє свого фахівця або комісію, яка перевіряє виконання технічних умов та складає акт. Даний акт є підставою для розірвання договору постачання послуги.
Законопроект передбачає відповідальність для виконавця послуги за умисне затягування процедури відключення. Так, у випадку порушення термінів виконання послуг, споживач отримує право не оплачувати послугу за період, коли його відключення блокується теплопостачальною організацією.
Відключення квартири від централізованого постачання тепла не звільняє власників цих квартир від оплати послуги з опалення приміщень спільного користування.
Повторне підключення до послуги постачання теплової енергії здійснюється на підставі заяви власника квартири до виконавця послуги. Роботи із підключення, у тому числі виконання технічних умов із підключення, здійснюється коштом власника квартири.
Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ