Здоровий сон: скільки потрібно спати дорослим і дітям

Постійні стреси провокують депресію, набір ваги, поганий сон. Сон – може бути хорошим лікарем і помічником в нормалізації ваги.

Повноцінний сон дуже важливий. Щоб продуктивно працювати і добре себе почувати, необхідно своєчасно відпочивати. Наш сон повинен тривати близько 7 год. Існує зв’язок між тим, скільки люди сплять і яка в них вага. В багатьох нестача сну істотно впливає на набір зайвої ваги, навіть за умови відносно нормального харчування.

Здоровий сон: скільки потрібно спати дорослим і дітям:
– Брак сну вносить розлад в роботу гормонів: греліну (гормон голоду) та лептину (гормон насичення) – обидва контролюють апетит, а також гормону сну (мелатоніну). Коли людина спить, в організмі виробляється гормон лептин. Він пригнічує утворення гормону голоду греліну. Чим менше людина спить, тим вище концентрація греліну – і тим гостріше відчуття голоду, більший апетит ніж у тих, хто достатньо відпочиває кожну ніч. При низькому вмісті в крові гормону сну мелатоніну також збільшуються ризики зайвої ваги.

– При недосипанні людина відчуває себе млявою і втомленою, не активна, знижуює тим самим кількість “спалених калорій”. Якщо це відбувається регулярно – сповільнений обмін речовин не примусить себе довго чекати. Є ще одне пояснення впливу сну на апетит, яке зараз активно вивчається. При недосипанні в організмі підвищується рівень ендогенних канабіноїдів – сполук, що виробляються в нашому організмі і за структурою близькі до наркотичних компонентів марихуани. Вже доказано, що концентрація деяких з них при недосипанні зростає на третину. Якщо більша їх концентрація – людина починає шукати чогось поїсти. Є ще один “побічний ризик” короткого нічного сну для зайвої ваги. Людина, яка мало спить, має більше часу та можливостей, щоб поїсти. Тому худнути потрібно не сидячи, а лежачи і уві сні. Від якості сну буде залежати не тільки вага, але ефективність енерговитрат протягом дня.

– Сон менше 7 годин збільшує ризик не тільки ожиріння, але і діабету, гіпертонії, ішемічної хвороби серця. Брак сну негативно впливає на когнітивні (пізнавальні), функції мозку, збільшує ймовірність помилок на роботі.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ

Варто подивитись:

Загрузка...