День села Прилбичі

Учора, 28 серпня 2017 року, село Прилбичі святкувало свій День села.
Усі мешканці та гості села отримали багато позитивних вражень від святкування.
Уперше, у селі було фаєр-шоу. Діток порадували аніматори. Відбувся флешмоб “Україна єдина”.
Багато талоновитих співаків, музичних та творчих колективів виступали на сцені.
21192356_1762383134054282_8948194928886977248_n
Серед головних гостей села був Роман Скорпіон з шоу-програмою “Закохався”.
1157870
Довідка
Прилбичі — село в Яворівському районі Львівської області, центр однойменної сільської ради. Розташоване за 12 км у південно-східному напрямку від Яворова, або за 2,5 км від автомобільної траси M-road-10-Ukraine.svg Львів-Краковець при перетині нею с. Терновиця. Місце народження митрополита Андрея Шептицького.
Походження назви села:
На увагу заслуговують дві версії, одна із яких має наукове обґрунтування в праці М. Худаша «Походження українських карпатських і прикарпатських назв населених пунктів». У ній автор пояснює назву села «Прилбичі» від «префіксально-суфіксального утворення з префіксом при-, коренем -лб- (<лъбъ „лоб“) і суфіксом -ица. Прилбиця в апелятивному значенні так звана місюрка або чолова надлобна частина шолома». Можливо, що в сиву давнину мешканці поселення займалися виготовленням «прилбиць» для рицарських шоломів. Про виплавку металу з болотної руди і його обробку свідчать археологічні дані. В урочищі Коблів розкопано дві землянки, в яких виплавляли залізо з болотної руди.
Друга версія про походження назви села Прилбичі, на нашу думку, також заслуговує уваги. Вихідним словом в ній взято слово «Лбиця» — ймовірна назва гори, яка тепер є частиною села під назвою Велика Гора. Це і є найдавніша частина села. Можна припустити, що саме вона колись могла називатися «Лбицею». Північний схил гори доволі стрімкий. З-під нього беруть свій початок джерела, які і утворюють невелике водоймище, прозване Теплицею. (Правда, зараз воно досить замулене, запущене і навіть частково штучно засипане). Поселення біля гори «Лбиця» могло і одержати назву При-лбиця. До слова, в давніх архівних документах («Aktach Grodzkich і Ziemskich») зустрічаються варіанти назви Прилбичі і Прилбиця.

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ