Два випадки отруєння грибами за минулий тиждень зафіксували на Яворівщині

Про це інформують у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.

68-річний львів’янин відчув симптоми отруєння після того, як вжив підсмажені гливи. За словами чоловіка, перед споживанням він гриби не варив. До Львівської обласної лікарні потрапив у легкому стані.

25-тирічна і 59-тирічна мешканки Яворова звернулися по медичну допомогу після спожитих лісових печериць. Жінки розповіли, що варили гриби менше 10 хвилин. Стан пацієнток медики оцінили, як середньої важкості.

Після наданої допомоги усі пацієнти виписані з лікарні

Загалом цього осіннього сезону у Центрі зареєстрували 6 випадків отруєння грибами.

Щоб запобігти отруєння грибами, рекомендується:

Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків.
Не збирайте невідомі вам гриби, особливо поблизу транспортних магістралей;
Не куштуйте сирі гриби на смак.
Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена ґрунтом – викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.
Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута. При обробці кип’ятіть гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.
Обов’язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, які використовують для соління, – грузді, вовнянки та інші, котрі містять молочний сік, тим самим позбудетесь гірких речовин, які уражають слизову оболонку шлунку.
Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.
Гриби (зеленушка, синяк-дубовик, та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає отруєння.
Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм. Гриби, які довго зберігалися, обов’язково прокип’ятіть 10-15 хвилин.
Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) з’являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров’я потерпілого, кількості з’їдених грибів.
Серед основних симптомів отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності. Такі ознаки отруєння можуть проявитися як через 30 хвилин після споживання, так і протягом декількох днів.

Першочергово потрібно знати, яким саме грибами людина отруїлася. Необхідно негайно викликати швидку, а до її приїзду потерпілому варто давати пити багато рідини разом зі сорбентами, до прикладу активоване вугілля. Після надання первинної допомоги дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду. А також з’ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби та проведіть ті самі профілактичні заходи.

Забороняється вживати будь-які ліки та їжу, а надто алкогольні напої, молоко, – це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишківнику та займатися будь-якими іншими видами самолікування.

Більше новин на: Яворів Інфо

Поділитись:
НА ГОЛОВНУ